12 نکته درباره ایمی پرامین

به گزارش وبلاگ اندورید، ایمی پرامین برای برطرف علایم افسردگی، شب ادراری، اختلالات وسواسی و ترس، دردهای عصبی و مواردی دیگر تجویز می گردد. این دارو از دسته داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای است .

12 نکته درباره ایمی پرامین

12 نکته درباره ایمی پرامین

نویسنده: دکتر هومن خلیقی

ایمی پرامین برای برطرف علایم افسردگی، شب ادراری، اختلالات وسواسی و ترس، دردهای عصبی و مواردی دیگر تجویز می گردد. این دارو از دسته داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای است .

ایمی پرامین با مقادیر متفاوتی برای مسائل متفاوت و افراد متفاوت تجویز می گردد.

ایمی پرامین خوراکی را می توان با غذا مصرف کرد تا دل به هم خوردگی ناشی از آن کاهش یابد.

ممکن است یک تا شش هفته طول بکشد تا اثرات این دارو شروع گردد. پس از شروع اثرات حتی در صورت احساس بهبودی هم دارو را ادامه دهید.

اگر روزی یک نوبت پیش از رفتن به بستر ایمی پرامین مصرف می کنید و حال یک نوبت را فراموش نموده اید، نوبت فراموش شده را صبح مصرف نکنید چرا که ممکن است موجب علایم آزاردهنده گردد. در این مورد با پزشکتان تماس بگیرید. اگر روزی چند نوبت ایمی پرامین مصرف می کنید، نوبت فراموش شده را بلافاصله پس از به یادآوردن مصرف کنید. اگر تقریباً موقع مصرف نوبت بعد شده است، نوبت فراموش شده را رها نموده، به برنامه دارویی منظم خود برگردید و اندازه دارو را دوبرابر نکنید.

مراقب مصرف داروهای دیگر به ویژه آرام بخش ها، دیگر داروهای ضد افسردگی، داروهای ضدتشنج، داروهای ضد تیرویید، سایمتیدین، داروهای فشارخون مثل کلونیدین، گوانادرال، گوانتیدین، مهارکننده های مونوآمینو اکسیداز یا داروهایی که در حساسیت، آسم، سرفه و سرماخوردگی مصرف می گردد، باشید.

تا پیش از تعیین شدن پاسخ بدنتان به این دارو هنگام رانندگی و کار با وسایل خطرناک احتیاط کنید چون بعضی افراد با مصرف ایمی پرامین دچار خواب آلودگی و کاهش سطح هوشیاری می شوند.

در هنگام برخاستن از حالت خوابیده یا ایستادن از حالت نشسته احتیاط کنید چرا که ممکن است دچار سرگیجه یا سیاهی رفتن چشم شوید. به آرامی تغییر شرایط دهید.

برای تسکین خشکی دهان از آدامس یا آب نبات های بدون قند بهره ببرید. اگر خشکی دهان شما بیش از دو هفته طول کشید با پزشکتان مشورت کنید.

از مواجهه مستقیم و بدون حفاظت با آفتاب و استفاده از وسایل برنزه کننده بپرهیزید چرا که ممکن است دچار آفتاب سوختگی شدید شوید. سعی کنید تا حدامکان از آفتاب بین ساعت ?? صبح تا ? بعدازظهر اجتناب کنید. در زیر آفتاب از عینک آفتابی، یک کلاه و پوشش محافظ و کرم های ضد آفتاب با قدرت محافظتی حداقل ?? بهره ببرید.

پیش از هرگونه عمل جراحی، کارهای دندانی یا درمان های اضطراری، پزشک را از اینکه ایمی پرامین مصرف می کنید، آگاه سازید.

ایمی پرامین را از دسترس بچه ها و دور از گرما، نور مستقیم و حرارت مرطوب نگهداری کنید. در این شرایط ایمی پرامین فاسد می گردد.

منبع:www.salamat.com

منبع: راسخون

به "12 نکته درباره ایمی پرامین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 نکته درباره ایمی پرامین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید