این گیاهان آپارتمانی مخصوص اتاق خواب هستند

به گزارش وبلاگ اندورید، شما می توانید با به استفاده از گیاهان تصفیه کننده هوا یا گیاهان اکسیژن ساز در شب، کیفیت خواب خود را بهبود ببخشید.

این گیاهان آپارتمانی مخصوص اتاق خواب هستند

اگر شب ها نمی توانید آسوده و عمیق بخوابید و روزها به خاطر این مشکل بی حوصله و کسل هستید، پیشنهاد ما به شما نگهداری گیاهان آپارتمانی مخصوص اتاق خواب است. با ما همراه باشید.

اگر دوست دارید در خصوص کاربرد گیاهان در ساختمان بیشتر بدانید، مطلب مزایا و معایب ساختمان های سبز را بخوانید.

گیاهان آپارتمانی مخصوص اتاق خواب

یکی از دلایل بی خوابی و عدم تمرکز ما در روز، کمبود اکسیژن و آلودگی هوای اتاق است. درادامه با ما همراه شوید تا با گیاهان خواب آور مناسب اتاق خواب آشنا شوید.

گاردنیا

گاردنیا مناسب برای اتاق خواب و دارای برگ های براق و همواره سبز و گل های زیبا و خوشبو است. طبق مطالعات صورت گرفته، نگهداری یک گلدان گاردنیا سبب بهبود کیفیت خواب می گردد. حتی می توان گفت که تاثیر آن با قرص والیوم در کاهش استرس و خواب آوری برابری می نماید. نگهداری از این گیاه احتیاجمند توجه زیاد است تا برگ ها و گل ها زیبایش دوام خوبی داشته باشند. بهتر است گل گاردنیا را در فضای روشن با نور غیرمستقیم خورشید نگهداری کنید.

گندمی

یکی از گیاهان قوی در تصفیه هوا، گندمی است. طبق تحقیقات صورت گرفته، گندمی می تواند حدود 90 درصد از میکروب های سرطان زای فرمالدهید را از بین ببرد. علاوه براین، گندمی ذرات عطر و بخار را جذب می نماید تا میزان اکسیژن پایدار گردد و از این طریق اکسیژن لازم برای خواب افراد تامین گردد. نور غیر مستقیم و آبیاری 2 الی 3 بار در هفته برای این گیاه توصیه می گردد.

پاپیتال یا عشقه از گیاهان آپارتمانی مخصوص اتاق خواب

پاپیتال از جمله گیاهان تصفیه کننده هوا و اکسیژن ساز است که می تواند تمام آلودگی های اتاق را طی 12 ساعت از بین ببرد. علاوه بر این گیاه پاپیتال، علائم آسم و آلرژی را بهبود داده و باعث بهبود کیفیت خواب می گردد. این گیاه زیبا دارای برگ های همواره سبز یا ابلق است. نور متعادل و نسبتا زیاد و تهویه هوای مناسب و رطوبت بالا از جمله احتیاج های این گیاه است. برای نکهداری بهتر از گیاهان آپارتمانی به مطلب گیاهان آپارتمانی که خشک شده اند را نجات دهید سر بزنید.

یاس سفید

یاس رازقی یکی از خوشبوترین گل هاست که همین امر سبب معروفیت زیاد این گل شده است. این گل زیبا با خاصیت روندگی خود می تواند تنها با یک نخ راستا خود را پیدا نموده و خانه شما را زیباتر کند. تاثیرات فراوان یاس برروی آرامش جسمانی و روانی ما بسیار زیاد است.

اسطوخودوس

اسطوخدوس با گل های بنفش زیبا، خوابی آرام را برایمان به ارمغان می آورد. بوی خوش آن می تواند عصبابیت، افسردگی، استرس، بیخوابی، بی قراری و سردرد را تسکین دهد و به همین علت بسیار مناسب برای اتاق کودکی است که بی قراری می نماید.

سانسوریا شمشیری از گیاهان آپارتمانی مخصوص اتاق خواب

این گیاه انواع مختلفی دارد که معروف ترین نوع آن، سانسوریا شمشیری است. سانسوریا در فهرست گیاهان تصفیه کننده هوا جای دارد و بر خلاف گیاهان دیگر در شب اکسیژن فراوری می نماید. سموم موجود در هوای خانه را نیز می توانید به وسیله سانسوریا از بین ببرید و یک هوای پاک و فیلتر شده تنفس کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب با هر آنچه در خانه دارید میز کنسول بسازید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "این گیاهان آپارتمانی مخصوص اتاق خواب هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این گیاهان آپارتمانی مخصوص اتاق خواب هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید