کدام سیاستمدار زن آمریکایی زوج انتخاباتی جو بایدن می گردد؟

به گزارش وبلاگ اندورید، نامزد بی رقیب حزب دموکرات آمریکا که از سوی رئیس جمهور سابق این کشور هم حمایت شده، می گوید میخواهد یک زن را به عنوان زوج انتخاباتی خودش انتخاب کند.

کدام سیاستمدار زن آمریکایی زوج انتخاباتی جو بایدن می گردد؟

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اندورید، جو بایدن، نامزد بالقوه حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور وعده داده یک زن را به عنوان زوج انتخاباتی خود انتخاب کند. فردی که به عنوان زوج انتخاباتی یک کاندید انتخاب می گردد در صورت پیروزی آن فرد در انتخابات، معاون اول رئیس جمهور خواهد بود.

جو بایدن گفته که در ماه جاری میلادی کمیته ای را برای یاری به وی در آنالیز گزینه های احتاقتصادی معین خواهد نمود.

معاون باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا 6 تا 12 نامزد را برای این سمت در نظر دارد. در میان این افراد تعدادی از رقبای هم حزب او که از دور انتخابات کنار کشیدند، دیده می شوند. او میخواهد برای رویارویی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ماه نوامبر، تا پیش از برگزاری جلسه مجمع ملی حزب دموکرات در ماه اوت، بهترین گزینه را انتخاب کند.

بایدن 77 ساله گفته کسی که انتخاب می گردد باید بتواند در صورت احتیاج برای ریاست جمهوری اقدام کند. وی در این خصوص از باراک اوباما که روز سه شنبه حمایت رسمی خود را از معاون سابق اظهار داشت، مشاوره گرفته است.

بایدن هفته گذشته در یک مراسم جمع آوری یاریهای اقتصادی انتخاباتی حرفهای اوباما به خود را برای عموم این طور تکرار کرد: دقت کن جو، یکی از چیزهایی که به درد من و تو خورد، این بود که من سعی کردم کسی را پیدا کنم که تجربیات و ظرفیتهایی داشت که من نداشتم. بایدن سپس اضافه کرد: بنابراین من می خواهم یک زن را به عنوان معاون انتخاب کنم، کسی که در زمینه هایی که من ضعف دارم، ظرفیت و توانایی دارد.

به گزارش رویترز، هیچ زنی تا به امروز در سمت معاون رئیس جمهور آمریکا خدمت ننموده است. فقط در در سال 1984 و بعد در سال 2008 دو زن به ترتیب از حزب دموکرات و جمهوری خواه از نامزدهای اصلی حزب خود برای تصدی این سمت بودند.

رویترز در ادامه بنابر اعلام منابع مطلع، نامزدهای اصلی تصدی معاونت رئیس جمهور احتاقتصادی آینده آمریکا از حزب دموکرات را معرفی نموده است.

سناتور کاملا هریس

بایدن یک روز پس از آن که هریس 55 ساله از نامزدی حزب دموکرات در ماهه دسامبر استعفا داد، گفت این سناتور کالیفرنیا را به عنوان معاون خود در نظر خواهد گرفت. هریس که با بو بایدن، پسر ارشد بایدن که بر اثر سرطان مغز درگذشت رابطه دوستی داشت، به لحاظ فکری به نامزد دموکراتها نزدیک و از خوشنام ترین چهره های سیاسی رنگین پوست آمریکاست.

تعدادی از مشاوران بایدن از او خواسته اند که هریس را به عنوان یک گزینه جدی در نظر بگیرد زیرا به دلیل رنگین پوست بودن و متولد شدن او در خانواده ای جامائیکایی-هندی می تواند در یک انتخابات تنگاتنگ، آرای حیاتی رای دهندگان رنگین پوست را به نفع او جلب کند. در عین حال افراد نزدیک به بایدن درباره این انتخاب ابزار تردید نموده اند زیرا به خصوص بعد از انتقاد شدید هریس از بایدن در مناظرات انتخاباتی اولیه این حزب، درباره وفاداری او تردید وجود دارد.

سناتور امی کلابچر

سناتور 59 ساله مینه سوتا سوم مارس با کناره گیری از دور انتخابات در آستانه رقابتهای سه شنبه عظیم به بایدن یاری کرد تا بتواند در ایالت خود برنده انتخابات گردد. مشاوران حزب دموکرات معتقدند انتخاب او می تواند در جمع آوری آرای طبقه کارگر سفیدپوست که در سال 2016 به ترامپ رای دادند، موثر باشد.

این انتخاب می تواند باعث پیروزی بایدن در ایالتهای شاقتصادی شامل مینه سوتا گردد، جایی که هیلاری کلینتون تنها یک درصد آرا را کسب کرد و ترامپ چشم امید زیادی به آنجا دارد. با این حال تعدادی از مشاوران بایدن معتقدند در راستا حرکت به سمت پیروزی، مینه سوتا از ایالتهای دیگری که در غرب میانه آمریکا قرار دارند مثل ویسکانسین و میشیگان از اهمیت کمتری برخوردار است.

گرچن ویتمر، فرماندار میشیگان

بایدن اعلام نموده فهرست کوتاه او، نام ویتمر 48 ساله را هم که با همه گیری کرونا در ایالت خود به خوبی مقابله نموده، شامل می گردد. فرماندار میشیگان در عین حال به دلیل بعضی سیاستهایش از جمله دستور ماندن در خانه که بسیار محدودکننده و نامنسجم توصیف شده، مورد انتقاد قرار گرفته است.

مشاوران بایدن میشیگان را ایالتی مهم و ویتمر را ستاره ای در حال ظهور می دانند. بایدن او را یکی از بااستعدادترین آمریکایی ها توصیف نموده است.

سناتور الیزابت وارن

وارن 70 ساله که در ماه مارس از دور رقابتها کنار رفت، هنوز از بایدن حمایت ننموده ولی قول داده از نامزد حزب دموکرات حمایت خواهد نمود. بایدن در صحبتهایش به یاری او به کمپین انتخاباتی خود اشاره نموده است.

با این حال بایدن بارها گفته که دستیاری می خواهد که با او در سیاست و راهبرد سازگاری داشته باشد. تعدادی از متحدان بایدن معتقدند وارن همراه خوبی برای بایدن نیست زیرا آنها در مورد بعضی مسائل مهم مثل نقش نظامی آمریکا در دنیا و بازسازی نظام سلامت و بهداشت این کشور اختلاف نظرهای زیادی دارند.

میشل لوین گریشام ، فرماندار نیو مکزیکو

گریشام 60 ساله پس از گذراندن سه دوره حضور در کنگره، اولین فرماندار دموکرات لاتین تبار آمریکاست که در سال 2018 بر این سمت تکیه زد. او همچنین رئیس هیئت نمایندگان هیسپانیک کنگره و مخالف صریح سیاست های مهاجرتی ترامپ بود.

بایدن برای کسب آرای لاتین تبارها که عظیمترین جمعیت رای دهندگان در میان اقلیتهای این کشور را تشکیل می دهند، به انتخابی این چنینی تشویق شده است.

سناتور کاترین کورتس ماستو

این سناتور 56 ساله از نوادا قبل از این که اولین لاتین تباری گردد که وارد سنای آمریکا شده، دو دوره دادستان کل این ایالت بود. این گزینه هم می تواند شانس بایدن را در میان لاتین تبارها بالا ببرد.

وَل دمینگز، عضو کنگره

محتمل است بایدن، دمینگز 63 ساله، نماینده زن آفریقایی-آمریکایی تبار کنگره را از ایالت فلوریدا در نظر بگیرد. به گفته مشاوران کمپین بایدن، این ایالت یکی از مهمترین میدانهای مبارزات انتخاباتی محسوب می گردد.

گرچه او یکی از کسانی بود که اقدامات لازم برای استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان را پیگیری کرد، مشاوران حزب دموکرات می گویند کارنامه نه چندان پر او می تواند شانس بایدن را کم کند.

استیسی اِیبرامز، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان جرجیا

گرچه ایبرامز در انتخابات فرمانداری ایالت جرجیا در سال 2018 باخت، این حضور برای او شناسایی در سطح ملی را به همرا داشت. این آفریقایی-آمریکایی تبار از عمق ایالتهای جنوبی، می تواند رای سیاهپوستان را برای بایدن بخرد اما او در حوزه اجرایی کم تجربه است.

بایدن گفته او را به عنوان معاون در نظر خواه گرفت اما در عین حال مشاورانش به او گوشزد نموده اند که معاون رئیس جمهور باید از روز اول آمادگی جانشینی او را داشته باشد.

انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده سوم نوامبر 2020 مصادف با 13 آبان 1399 برگزار خواهد شد. این انتخابات پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست و فرد پیروز، در تاریخ 20 ژانویه 2021 کارش را شروع خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کدام سیاستمدار زن آمریکایی زوج انتخاباتی جو بایدن می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام سیاستمدار زن آمریکایی زوج انتخاباتی جو بایدن می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید