چه زمان باید از دهان شویه استفاده کرد؟

به گزارش وبلاگ اندورید، وقتی بلافاصله پس از مسواک زدن از دهان شویه استفاده می کنید، فلور با غلظت پایین ترِ دهان شویه، لایه محافظتی که به وسیله فلوراید با غلظت بالاترِ خمیردندان ایجادشده بود را شسته و از بین می برد.

چه زمان باید از دهان شویه استفاده کرد؟

در تمیز کردن دندان کار ممکن است از محکم کاری عیب کند. اگر از آن دسته افرادی هستید که بعد از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، از محلول دهان شویه هم استفاده می کنید بهتر است این عادت را کنار بگذارید.

آنا پترسون، دندان پزشک بریتانیایی، می گوید استفاده از دهان شویه بلافاصله پس از مسواک زدن فواید خمیردندان را از بین برده و می تواند منجر به پوسیدگی دندان گردد.

این دندان پزشک شرح می دهد که شستشوی دهان با دهان شویه بلافاصله پس از مسواک زدن، می تواند بعضی از محافظت هایی را که خمیردندان برای دندان ایجاد می نماید، از بین ببرد.

ویدئویی که دکتر پترسون به تازگی در شبکه اجتماعی تیک تاک دراین باره منتشر نموده نزدیک به دو میلیون بار دیده شده است. او در این ویدئو می گوید: استفاده از دهان شویه بعد از مسواک زدن باعث پوسیدگی دندان هایتان می گردد، پس دیگر این کار را نکنید.

ممکن است این اظهارات او باعث سردرگمی شما شده باشد. در این مورد تنها نیستید. افراد بسیاری از خود می پرسند آیا با این کار دارم به دندان های خودم آسیب می زنم؟ دکتر پترسون در جواب این تردید های می گوید خمیردندان حاوی مقداری فلور، یک ماده معدنی طبیعی است که از پوسیدگی دندان جلوگیری می نماید.

دهان شویه ها نسبت به خمیردندان اندازه بسیار کمتری فلور دارند که برای محافظت از دندان ها در برابر مواد قندی، کافی نیست. وقتی بلافاصله پس از مسواک زدن از دهان شویه استفاده می کنید، فلور با غلظت پایین ترِ دهان شویه، لایه محافظتی که به وسیله فلوراید با غلظت بالاترِ خمیردندان ایجادشده بود را شسته و از بین می برد.

راهنمای سازمان خدمات بهداشت ملی بریتانیا (NHS) هم گفته های این دندان پزشک را تائید می نماید. استفاده از دهان شویه حاوی فلور می تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کند، اما پس از مسواک زدن مستقیماً از دهان شویه (حتی نوع حاوی فلور آن) استفاده نکنید، چرا که دهان شویه فلور با غلظت بالا را که خمیردندان روی دندان های شما به جاگذاشته، پاک می کند.

سازمان بهداشت عمومی بریتانیا توصیه می نماید که برترین زمان برای استفاده از دهان شویه ها در نوبت های مختلف در طول روز و یا پس از غذا خوردن است: هر چیزی که شما می خورید حاوی نوعی از قند است. این قند در دهان شما اسیدی می گردد و PH را پایین می آورد.

خمیردندان PH را افزایش خواهد داد بنابراین استفاده زیاد از آن برای دندان ها خطرناک است چرا که محیط اسیدی به بافت دندان ها آسیب میزند. پس برترین راه برای مراقبت از دندان ها پس از غذا یا میان وعده های غذایی استفاده از دهان شویه به جای خمیردندان است.

این نظرات مخالفانی هم دارد که می گویند هیچ شاهدی بر این ادعا که دهان شویه ها فلوراید خمیردندان را از روی دندان ها پاک می نمایند وجود ندارد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "چه زمان باید از دهان شویه استفاده کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه زمان باید از دهان شویه استفاده کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید