اعداد و ارقام مالی در هفته نخست آذرماه

به گزارش وبلاگ اندورید، در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب وکار در اقصی نقاط دنیا، از سوی رسانه ها، نهادهای مالی ملی و بین المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم ترین آنها را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

اعداد و ارقام مالی در هفته نخست آذرماه

20 درصد

سازمان بین المللی کار: تقریباً 20 درصد از افراد شاغل در سراسر دنیا دستمزدی معادل حداقل دستمزد در کشور خود یا پایین تر از آن دریافت می نمایند.

1 میلیارد نفر

سازمان ملل متحد: بر اساس مطالعات اخیر کارشناسان برنامه پیشرفت و توسعه ملل متحد (UNDP)، بحران کووید 19 می تواند تعداد افراد زیر خط فقر شدید در دنیا را تا سال 2030 به بیش از 1 میلیارد نفر برساند.

40 میلیون نفر

سازمان ملل متحد: برده داری یک پدیده تاریخی مربوط به قرن ها پیش نیست؛ همین حالا بیش از 40 میلیون انسان در سراسر دنیا قربانی برده داری نوین هستند که یک چهارم آنها را بچه ها تشکیل می دهند.

4.2 درصد

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD): پیش بینی می گردد که اقتصاد دنیای که در امسال میلادی افت شدیدی را تجربه نموده است، در سال آینده میلادی بتواند به رشد 4.2 درصدی دست یابد.

1.2 درصد

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD): شاخص قیمت مصرف نماینده در کشورهای عضو OECD طی ماه اکتبر 1.2 درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش یافته است.

14 میلیارد دلار

ای مارکتر (eMarketer): شرکت تجارت الکترونیک آمازون در امسال میلادی بیش از 14 میلیارد دلار درآمد خالص از تبلیغات دیجیتال کسب نموده است.

245 هزار شغل و 6.7 درصد

وال استریت ژورنال: اداره آمار وزارت کار آمریکا در گزارشی خاطرنشان کرد که طی ماه نوامبر 245 هزار شغل جدید (به طور خالص) در آمریکا ایجاد شده و نرخ بیکاری به 6.7 درصد کاهش یافته است. نرخ بیکاری در آمریکا با وجود کاهش مداوم طی ماه های اخیر هنوز فاصله زیادی تا رسیدن به ارقام قبل از بحران کرونا دارد.

7 درصد

بلومبرگ: گروه خدمات اقتصادی و بانکداری طی گزارشی در مورد چشم انداز اقتصادی انگلیس پیش بینی کرد که در صورت مهار ویروس کرونا و به نتیجه رسیدن توافقات مرتبط با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت)، اقتصاد انگلیس قادر خواهد بود که در سال آینده میلادی رشد 7 درصدی را تجربه کند.

500 هزار ایستگاه شارژ و 5 میلیارد دلار

بلومبرگ: جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا، طرحی را آماده ارائه دارد که به موجب آن تا سال 2030 دست کم 500 هزار ایستگاه شارژ خودروهای برقی (تقریباً 5 برابر رقم فعلی) در سراسر آمریکا نصب خواهد شد. اجرای این طرح به بیش از 5 میلیارد دلار بودجه احتیاج خواهد داشت.

از 90 درصد به کمتر از 1 درصد

بلومبرگ: آمارهای نهادهای معتبر بین المللی نشان می دهد که تعداد افراد زیر خط فقر شدید بین المللی در چین از حدود 90 درصد در سال 1981 به کمتر از 1 درصد در خاتمه سال 2019 رسیده است.

63.1 میلیارد دلار

اداره تحلیل های اقتصادی آمریکا: کسری تراز تجاری آمریکا در بخش های کالا و خدمات طی ماه اکتبر 63.1 میلیارد دلار بوده است که این رقم در مقایسه با ماه قبلی 1.2 درصد افزایش نشان می دهد.

4.3 درصد

یورو استات: ارزش تجارت خرده فروشی در منطقه یورو طی ماه اکتبر 4.3 درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش یافته است.

8.4 درصد و 7.6 درصد

یورو استات: نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا طی ماه اکتبر امسال به ترتیب 8.4 و 7.6 درصد بوده است که نسبت به ماه قبل از آن تغییر محسوسی نشان نمی دهد.

0.3 درصد

یورو استات: برآوردهای اولیه از کاهش 0.3 درصدی شاخص قیمت مصرف نماینده در منطقه یورو طی ماه نوامبر نسبت به ماه مشابه سال قبل حکایت دارد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "اعداد و ارقام مالی در هفته نخست آذرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعداد و ارقام مالی در هفته نخست آذرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید