چرا لاغر نمی شویم؟

به گزارش وبلاگ اندورید، افراد وقتی به طور مرتب ورزش می نمایند، به خوردن غذای بیشتری هم متمایل می شوند و این موضوع باعث می گردد که لاغر نشوند؛ بنابراین برای لاغر شدن، ترکیبی از ورزش و رژیم کم کالری ضروری است.

چرا لاغر نمی شویم؟

نادیا زکالوند| بدن برای فعالیت های خود به کالری احتیاج دارد که با مصرف غذا و نوشیدنی آن را دریافت می نماید. اگر بیش از احتیاج بدن به آن کالری برسانیم، دچار اضافه وزن می شویم. افراد معمولا با کم کردن میزان کالری و فعالیت فیزیکی منظم، لاغر می گردد، اما به علت چند اشتباه زیر جلوی کاهش وزن گرفته می گردد:

1. ورزش بدون رژیم غذایی:

برای کاهش وزن باید از میزان دریافت کالری کم کرد. هر زمان خوراکی یا غذایی می خوریم، فورا به کالری های بدن اضافه می گردد. از طرفی ورزش روش موثری برای سوزاندن کالری های بدن است. اما اگر می خواهید لاغر شوید، در کنار ورزش باید کالری کمتری به بدن تان برسانید.

افراد وقتی به طور مرتب ورزش می نمایند، به خوردن غذای بیشتری هم متمایل می شوند و این موضوع باعث می گردد که لاغر نشوند؛ بنابراین برای لاغر شدن، ترکیبی از ورزش و رژیم کم کالری لازم است.

2. پیروی از رژیم مد روز:رژیم های مد روز، رژیم های غذایی غیراستاندارد، مانند رژیم اتکینز، اما به شدت محبوب هستند و اغلب نوید کاهش چشمگیر وزن را می دهند، اما بیشتر آن ها فاقد شواهد علمی اند و فرد بیشتر از اینکه چربی از دست بدهد، آب و ماهیچه از دست می دهد و پس از قطع رژیم غذایی، او دوباره وزن از دست رفته را به دست می آورد.

3. نداشتن ورزش کافی: ورزش منظم برای کاهش وزن لازم است. دو نوع ورزش هوازی و بی هوازی (قدرتی) وجود دارد. ورزش های هوازی برای تامین انرژی به اکسیژن احتیاج دارند. اما ورزش های بی هوازی تمام انرژی خود را از سوزاندن گلوکز ذخیره شده در ماهیچه ها دریافت می نمایند.

ورزش های هوازی اثر مستقیم روی کاهش وزن دارند و ورزش های بی هوازی چربی می سوزانند و ماهیچه ها می سازند؛ بنابراین برای کاهش وزن مناسب باید ترکیبی از این دو نوع ورزش را مرتب انجام دهید.

4. مصرف نوشیدنی های شیرین و الکلی: مصرف زیاد نوشیدنی های شیرین جلوی کاهش وزن را می گیرد. این نوشیدنی ها گرسنگی را رفع نمی نمایند و نمی توانند انرژی مورد احتیاج بدن را تامین نمایند و نقش زیادی در ابتلا به چاقی، دیابت نوع2 و بیماری های قلبی دارند. برای کاهش وزن باید مصرف نوشیدنی های شیرین را محدود یا حذف کرد. نوشیدنی های الکلی هم موجب افزایش وزن می شوند.

5. خواب ناکافی: خواب کم و بی کیفیت روی کاهش وزن اثر منفی می گذارد. آنالیز ها نشان داده است که کم خوابی خطر چاقی و ابتلا به دیابت را افزایش می دهد و در توانایی بدن برای تنظیم میزان گرسنگی اختلال ایجاد می نماید.

در آنالیز 472 فرد چاق، آن دسته از افراد که خواب کافی شبانه داشتند، با پیروی از رژیم غذایی کم کالری و ورزش توانستند لاغر شوند، اما آن هایی که خواب کافی نداشتند، با وجود ورزش و رژیم غذایی در کاهش وزن پیروز نبودند.

بنابر آنالیز های محققان بنیاد خواب ملی آمریکا، افراد 18 تا 65 سال باید 7 تا 8 ساعت در شب بخوابند.

منبع: خبرآنلاین به نقل از medicalnewstoday

منبع: فرادید

به "چرا لاغر نمی شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا لاغر نمی شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید