چرا چپ دست ها استثنایی هستند؟

وبسایت بدونیم-مریم اسدی: طبق تحقیقی که در سال 2006 توسط محققان دانشگاه لافایت انجام شد، چپ دست هایی که تحصیلات دانشگاهی دارند 10 الی 15 درصد پیروز تر از راست دست ها هستند و می توان گفت: افرادی استثنایی هستند. از جمله افراد مشهور و پیروزی که چپ دست هستند می توان به لئوناردو داوینچی، بیل گیتس، ارسطو و ماری کوری اشاره کرد. در ادامه با واقعیت های جالبی درباره چپ دست ها که آن ها را استثنایی کرده است آشنا می شوید.

چرا چپ دست ها استثنایی هستند؟

احتمال چپ دست بودن نابغه ها زیاد است

چپ دست ها نابغه هستند بنابراین چپ دست بودن آلبرت انیشتین زیاد عجیب نیست. درست است که چپ دست ها تنها 10 درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می دهند، اما می توان گفت حدود 20 درصد از جامعه تیزهوشان منسا (Mensa) چپ دست هستند.

چپ دست ها هنرمندان ماهری هستند

در تحقیقی که در یک مجله روانشناسی آمریکایی منتشر شده است به این نتیجه رسیده اند که چپ دست ها خلاقیت بسیار بالایی دارند. آن ها می توانند راه چاره های متفاوتی برای یک مشکل پیدا کنند و علاقه زیادی به زمینه های هنر، موسیقی، ورزش و تکنولوژی اطلاعات دارند.

آن ها توانایی رئیس جمهور شدن را دارند

اوباما، بیل کلینتون و جورج بوش از رئیس جمهور های پیروزی هستند که چپ دست هستند و تحقیقات ثابت کرده است سیاستمدارانی که چپ دست هستند در مناظرات تلویزیونی کنترل بیشتری روی بیننده دارند. حرکات دست راست با مثبت گرایی مرتبط هستند و حرکات دست چپ با منفی گرایی و از آن جا که تلویزیون تصویر را معکوس نشان می دهد چپ دست ها راست دست نشان داده می شوند.

چپ دست ها در ورزش پیروز هستند

چپ دست ها در ورزش هایی، چون تنیس، بدمینتون و بوکس بسیار پیروز هستند. ورزشکاران چپ دست هم با رقبای راست دست مسابقه می دهند هم با رقبای چپ دست بنابراین چپ دست ها همیشه آمادگی روبه رو شدن با راست دست ها را دارند، اما یک ورزشکار راست دست معمولا آمادگی روبرو شدن با یک رقیب چپ دست را ندارد.

آن ها مبارزان خوبی هستند

چپ دست ها به علت ضربه های خوبی که با دست چپ وارد می کنند معمولا در مبارزه علیه راست دست ها پیروز می شوند.

چند نفر را می شناسید که چپ دست هستند؟ آیا ویژگی هایی که در بالا توضیح داده شده است در مورد آن ها صدق می کند؟

منبع: برترین ها

به "چرا چپ دست ها استثنایی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا چپ دست ها استثنایی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید