عجیب ترین نام هایی که از دنیای فناوری الگو گرفته اند ، از پسری به نام گوگل تا دختری به نامویستا

به گزارش وبلاگ اندورید، این روزها استفاده از نام های عجیب برای دختران و پسران چندان غیر مرسوم نیست. درواقع والدین امروزی با والدین سالهای گذشته تفاوتهایی آشکار دارند.

عجیب ترین نام هایی که از دنیای فناوری الگو گرفته اند ، از پسری به نام گوگل تا دختری به نامویستا

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، شاید برایتان عجیب باشد اگر بدانید پسری در جهان زندگی می نماید که نامش گوگل است و دختری نیز با نام ویستا صدا می گردد. اما چرا والدین باید نام بچه ها خود را تا این حد عجیب انتخاب نمایند؟

13 سال پیش هنگامی که یک پسر بچه کوچولو در 12 سپتامبر 2005 برای نخستین بار در این جهان گریه کرد و در سوئد به دنیا آمد، مادر و پدرش او را گوگل کای نامیدند. موضوعی که به سرعت توجه وبلاگها در سراسر اروپا و ایالات متحده را جلب کرد و حتی غول جستجوی مشهور(گوگل) نیز به مناسبت تولد او یک پست منتشر کرد و نوشت: ما برای او آرزوی زندگی طولانی و سلامت می کنیم و امیدواریم زندگی شادی در انتظار او باشد.

پدر گوگل کای در همان زمان در موتورجستجوگر گوگل مشغول به کار بود و صادقانه اعلام نمود که نام فرزندش را از محل کارش الهام گرفته است. اما گوگل کای 13 ساله تنها فرزند این خانواده نیست. پدر و مادر او نام دیگر بچه هاشان را نیز از جهانی فناوری گرفته اند.

گوگل کای در تبادل نظر با خبرنگار سی ان بی سی در خصوص نام عجیب خود می گوید:من گاهی اوقات از نامم خجالت می کشم. مردم از من می پرسند چرا نام من این است، و من به آنها می گویم. این انتخاب والدینم است

او ادامه می دهد: بعضی از مردم توقع دارد من مانند نامم باشم یعنی مثل گوگل همه چیز را بدانم.

چهار سال پیش نیز یک دختربچه به جهان پا نهاد که ویستا آوانون سیمزر، نام گرفت یعنی هم نام سیستم عامل ویندوز مایکروسافت نامگذاری شد.پدرش، یک توسعه دهنده نرم افزاری به نام بیل سیمزر، بود در آن موقع نوشت که اگر او و همسرش پسر داشته باشند، نام او توسعه دهنده Dev یا DOS خواهد بود.

جالب است بدانید اخیرا مادر یک کودک به نام الکسا به مدیر عامل آمازون جف بیزوس پیام داده و در خصوص انتخاب این نام به وسیله آمازون شکایت نموده است. این مادر می گوید:بچه ها به دخترم می گویند تلویزیون را روشن کن، آب و هوای امروز را بگو .آنها به او می خندند و به عنوان یک خدمتکار با او رفتار می نمایند، و این موضوع مداوم و همیشگی است.

منبع: انتخاب

به "عجیب ترین نام هایی که از دنیای فناوری الگو گرفته اند ، از پسری به نام گوگل تا دختری به نامویستا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین نام هایی که از دنیای فناوری الگو گرفته اند ، از پسری به نام گوگل تا دختری به نامویستا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید