رونمایی از سامانه ای برای تشخیص کرونا در 5 ثانیه

به گزارش وبلاگ اندورید، در مراسمی با حضور جمعی از دانشجویان، اساتید و پزشکان بیمارستان مسیح دانشوری، پژوهشگاه دانش های بنیادی و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، پروژه مشترک پژوهشی سامانه تشخیص ai-corona بر پایه هوش مصنوعی روی تصاویرCT رونمایی شد.

رونمایی از سامانه ای برای تشخیص کرونا در 5 ثانیه

به گزارش بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، ai-corona اولین سامانه ای است که از هوش مصنوعی به عنوان دستیار رادیولوژیست در تشخیص کووید 19 بهره گرفته و در نهایت با کمک رادیولوژیست های باتجربه پشتیبان بالاترین دقت ممکن را در پیش بینی ارائه می دهد.

دقت این سامانه روی داده های آزمون داخلی برابر 98.9درصد برای معیار AUC است که دارای بالاترین دقت میان کارهای معتبر پژوهشی اجرا شده تا زمان ارائه این کار است. همچنین کار پژوهشی اجرا شده اولین پروژه جهانی هست که همزمان دقت کیت های PCR رادیولوژیست و هوش مصنوعی را در یک مجموعه داده آزمون مقایسه کرده و در نهایت میزان تأثیر هوش مصنوعی به عنوان دستیار رادیولوژیست را بررسی می کند.

سامانهai-corona برای اولین بار در کشور به صورت آزمایشی در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی مسیح دانشوری شروع به کار کرده و از هفته آینده نیز به صورت آزمایشی و برای تست می تواند در دسترس سایر مراکز درمانی قرار گیرد. سامانه مذکور در صورت نصب بر روی سرورهای بیمارستان می تواند در کمتر از 5 ثانیه تشخیص اولیه ابتلا به کووید 19 را انجام دهد.

سامانه های هوش مصنوعی در پزشکی تنها به عنوان دستیار و غربالگری اولیه سودمند هستند و قبل از به کارگیری این دسته از سامانه ها، باید عملکرد آنها در هر مرکز درمانی به دلیل عوامل پیش بینی نشده همچون نویز، کمبود دقت تصاویر ورودی، خطای کاربر در استفاده از سامانه و ... مورد سنجش قرار گرفته و عملکرد آن تایید شود که در مورد ai-corona این مسئله را تحت کنترل خواهیم داشت.

منبع: فرارو

به "رونمایی از سامانه ای برای تشخیص کرونا در 5 ثانیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از سامانه ای برای تشخیص کرونا در 5 ثانیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید