شیوه بازگشایی مدارس در مهر

به گزارش وبلاگ اندورید، مدیر کل تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از واکسیناسیون معلم ها و دست اندرکاران مدارس تا خاتمه مرداد ماه خبر داد

شیوه بازگشایی مدارس در مهر

به گزارش ایسنا، محسن بیگی درباره تمهیدات بهداشتی وزارت آموزش و پرورش برای سال نو تحصیلی، با اشاره به برنامه ریزی برای واکسناسیون معلمان، گفت: ما نمی توانیم به طور دائمی مدارس را تعطیل کنیم و بازگشایی مدارس از مهر ماه 1400 در دستورکار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ستاد ملی کرونا واکسیناسیون معلمان را به مرداد ماه موکول کرده است، اضافه کرد: تا پایان مرداد ماه باید تمام معلم ها و دست اندرکاران مدارس (راننده سرویس و غیره) واکسن کرونا دریافت کنند. در حال حاضر وزارت آموزش و پرورش در تعامل با وزارت بهداشت، داده های واکسیناسیون را بررسی و احصا می کند.

وی با اشاره به این که حدود 100 هزار راننده سرویس در ایران مشغول به کار هستند، نام کرد: معلم های مدارس دولتی و غیرانتفاعی تا به امروز حدود یک میلیون و 200 هزار نفر برآورد شده اند.

مدیرکل تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در خصوص شیوه بازگشایی مدارس، توضیح داد: ممکن است در سال تحصیلی نو بنابر شرایط شیوع ویروس کرونا یک کلاس یا یک مدرسه به طور موقت غیر حضوری شود. برخی از درس های مدرسه هم در سال تحصیلی نو به طور مطالعه آزاد به دانش آموزان ارائه می شود. همچنین بسیاری از فعالیت های جانبی داخل مدرسه که احتمال برخورد فیزیکی نزدیک را فراهم می کنند، در سال تحصیلی نو لغو می شوند.

وی تاکید کرد: تجربه آموزش و پرورش در برگزاری امتحانات سال گذشته نشان داد که بخش عمده ای از نگرانی های مرتبط با شیوع ویروس کرونا قابل مدیریت هستند.

مدیرکل تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این که مردم به اندازه کافی از خطرات کرونا آگاه هستند، اضافه کرد: وزارت آموزش و پرورش سعی دارد با تدوین طرح نظام مراقبت مبتنی بر مدرسه مدارس مختلف با جمعیت های گوناگون را در سال تحصیلی نو مدیریت کند.

وی اضافه کرد: بر اساس دستور وزیر آموزش و پرورش به سازمان نوسازی مدارس، بسیاری از مدارس در حوزه بهداشت محیط و ساختار های فیزیکی تا ابتدای مهر ماه مورد اصلاح قرار می گیرند.

منبع: فرارو

به "شیوه بازگشایی مدارس در مهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه بازگشایی مدارس در مهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید