نحوه برگزاری امتحانات دی ماه دانش آموزان

به گزارش وبلاگ اندورید، تاریخ برگزاری امتحانات پایه های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم در اختیار معلم مدرسه خواهد بود و می تواند به صورت حضوری یا مجازی باشد.

نحوه برگزاری امتحانات دی ماه دانش آموزان

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ اندورید، امتحانات نهایی دی ماه ویژه دانش آموزانی که در امتحانات خرداد و شهریور نتوانسته اند نمره لازم را کسب نمایند، از روز پنجشنبه دوم دی ماه با درس تعلیمات دینی 3 برگزار می گردد.

در شیوه نامه برگزاری امتحانات نهایی و غیرنهایی نیم سال اول دانش آموزان در سال 1400 آمده است: در مناطقی که آموزش به شیوه حضوری در مدارس جریان دارد، ارزشیابی پیشرفت تحصیلی دانش آموزان، به صورت حضوری و مطابق آیین نامه های آموزشی و ارزشیابی دوره های تحصیلی و با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی انجام می گردد.

در شرایطی که امکان حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس روزانه به علت شرایط قرمز از نظر شیوع بیماری کرونا فراهم نباشد، با تأیید اداره آموزش و پرورش، ارزشیابی بر اساس شیوه نامه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی تربیتی دوره های تحصیلی در زمان شیوع بیماری کرونا (بخشنامه شماره 460/387 مورخ 1399/09/23) انجام می گردد.

(طبق مصوبه 13 مرداد 1399 شورای عالی آموزش و پرورش با عنوان نحوه ارائه خدمات آموزشی تربیتی مدارس در دوره بیماری های فراگیر، در شرایطی که امکان حضور فیزیکی دانش آموزان برای ارزشیابی پیشرفت تحصیلی تربیتی فراهم نباشد ارزشیابی دانش آموزان مدارس روزانه در تمام پایه های تحصیلی به جز پایه نهم و دوازدهم به صورت غیرحضوری و با مسئولیت معلم و نظارت مدیر مدرسه انجام می گردد.)

خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در تشریح بیشتر این موضوع به صداوسیما گفته است: امتحانات دانش آموزانی که در کلاس های حضوری شرکت می نمایند به صورت حضوری و امتحانات دانش آموزانی که به دلایل موجه در کلاس های مجازی شرکت می نمایند به صورت مجازی خواهد بود. تاریخ برگزاری امتحانات پایه های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم در اختیار معلم مدرسه خواهد بود و می تواند به صورت حضوری یا مجازی باشد. برگزاری امتحانات حضوری و مجازی در روز های پنج شنبه منعی ندارد، اما در روزهای آدینه ممنوعیت خواهد داشت.

با این حال صحبت های علیرضا کمرئی سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش فرق دارد. او می گوید: امتحانات دانش آموزان حضوری است چرا که ارزیابی حضوری قابل اعتماد تر است و شیوه ارزشیابی ارتباطی با نوع آموزش دانش آموزان ندارد.

البته به نظر می رسد، شیوه نامه برگزاری امتحانات نهایی و غیرنهایی که به مدارس ابلاغ شده است، ملاک عمل باشد و در این شیوه نامه شرایط برگزاری امتحانات به خوبی تشریح شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نحوه برگزاری امتحانات دی ماه دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه برگزاری امتحانات دی ماه دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید