دادستان دیوان محاسبات: هزار و 200 گزارش تخلف تفریغ بودجه ارسال شد

به گزارش وبلاگ اندورید، دادستان دیوان محاسبات کشور از ارسال یک هزار و 200 گزارش تخلف از تفریغ بودجه طی سال گذشته به دیوان محاسبات کشور خبر داد.

دادستان دیوان محاسبات: هزار و 200 گزارش تخلف تفریغ بودجه ارسال شد

به گزارش خبرگزاری وبلاگ اندورید از ایلام، علی کامیار در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه و اقتصاد مقاومتی استان ایلام گفت: 400 مورد از این گزارش ها مربوط به بحث سامانه ها است.

وی با اشاره به رویکرد تازه دیوان محاسبات بر پایه فن آورانه و مردم پایه اضافه کرد: تلاش می شود تا با شفاف سازی ها خود مردم در جریان گزارش ها باشند.

دادستان دیوان محاسبات کشور اضافه کرد: گزارش تفریق بودجه در مجلس قرائت می شود تا مردم در جریان آن قرار گیرند و در سامانه دیوان هم قرار می گیرد.

کامیار تاکید کرد: هرچه قدر گزارش های مردم از عملکرد اقتصادی دیوان شفاف باشد اعتماد آنها بیشتر می شود.

وی با بیان اینکه دیوان محاسبات باید در تلاش باشد اعتماد مردم در بحث اقتصادی دستگاه ها افزایش یابد، تاکید کرد: مردم باید مطالبه گر باشند و دیوان محاسبات را کمک کنند.

دادستان دیوان محاسبات کشور اضافه کرد: حسابرسی ترک فعل مدیران یکی از اولویت های مهم دیوان محاسبات است و اگر مسئولی نتواند انتظارات مورد نظر را برآورده کند و مرتکب ترک فعل شود از طریق دیوان محاسبات مورد پیگیری قرار می گیرد.

کامیار شرح داد: این دیوان، در کنار توجه دقیق به مساله ترک فعل از ریسک پذیری مدیران دولتی برای بهبود شرایط اقتصادی، اشتغال و توسعه کشور کاملا حمایت می کند.

وی یادآور شد: دیوان محاسبات و مجلس شورای اسلامی در اوج همکاری متقابل قرار دارند و همکاری دو سویه مجلس شورای اسلامی و دیوان محاسبات سبب می شود تا شاهد تصویب یک بودجه عملیاتی و کاربردی در سال های بعدی باشیم.

کامیار گفت: سند چشم میزان 4 ساله آینده دیوان محاسبات کشور تدوین شده است که در این سند مبحث فناوری و اتکا به مردم مورد توجه است.

دادستان دیوان محاسبات کشور اضافه کرد: با استفاده بیشتر از فناوری و ایجاد زیرساخت های لازم می توان جلوی هرگونه تخلف را در دستگاه های اداری گرفت و تعداد تخلفات اقتصادی را کاهش داد.

کامیار نام کرد: اهمیت دادن به استان ها و شناخت کامل از مسائل و ویژگی های مختلف استان های کشور از اولویت های مهم دیوان محاسبات در دوره تازه است.

وی یادآور شد: شفاف سازی مسائل اقتصادی یکی دیگر از موضوعاتی است که مورد توجه و پیگیری دیوان محاسبات کشور است.

وی تاکید کرد: امیدواریم با حضور یک مجلس و دولت انقلابی این دوره بسکمک از مسائل مرتفع شود.

وی اضافه کرد: مطالبات مجلس از دیوان به حق است که تلاش می شود انجام گیرد.

وی تغییر رویکرد دیوان محاسبات و تهیه سند راهبردی را از اولین اقدامات این دیوان برشمرد و بیان نمود: عدم تکمیل سامانه ها از ضعف ها است که اکنون دیوان پیگیری می کند که این سامانه ها به نتیجه برسد.

کامیار گفت: هستند عده قلیلی که با سو استفاده عملکرد نیروهای پر تلاش را زیر سوال می برند.

وی ادامه داد: امیدواریم دیوان محاسبات از سندرسی به رسیدگی هوشمند برسد که باید جلو تخلف را بگیریم نه اینکه پس از انجام تخلف دنبال مچ گیری باشیم.

دادستان دیوان محاسبات کشور گفت: ریسک پذیری را در مدیران باید افزایش دهیم و دیوان محاسبات در پی این موضوع است تا همکاری بیشتری بین دستگاه ها و دیوان محاسبات ایجاد کند.

وی از مدیران خواست که دیوان محاسبات به نام مزاحم نبینند زیرا این دیوان دلسوز مدیران است و،مدیران سرمایه های کشور هستند و نباید خدایی نکرده به گونه ای باشد که از بیت المال سو استفاده شود.

کامیار با تاکید بر اینکه هر استانی در جای خودش تلاش خود را برای توسعه انجام دهد، گفت: استان ایلام را به نام استانی شهید پرور و افتخار آمیز می شماریم همواره که در صحنه دفاع مقدس خوش درخشیده و در میزبانی از زائرین حسینی برای مردم خاطرات خوبی به یادگار گذاشته است.

دادستان دیوان محاسبات کشور تاکید کرد: امیدواریم در دولت تازه جبران مافات در محرومیت زدایی با توجه به سالهای جنگ تحمیلی در این استان محروم انجام گیرد.

وی اضافه کرد: آرزو می کنیم برای دولت آقای رییسی که نارسایی ها وکاستی ها به بهانه تحریم که نتوانستیم پیشرفت کنیم در دوران تازه از فرصت ها استفاده کنیم و خدمات بیشتری به مردم ارایه دهیم .

منبع: خبرگزاری آریا

به "دادستان دیوان محاسبات: هزار و 200 گزارش تخلف تفریغ بودجه ارسال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادستان دیوان محاسبات: هزار و 200 گزارش تخلف تفریغ بودجه ارسال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید