سقف افزایش اجاره بها در تهران و شهرستان ها مشخص شد

به گزارش وبلاگ اندورید، ستاد تنظیم بازار سقف افزایش اجاره بهای مسکن را در تهران حداکثر 25 درصد و سایر شهر ها 20 و 15 درصد خاطرنشان کرد.

سقف افزایش اجاره بها در تهران و شهرستان ها مشخص شد

به گزارش گروه مالی وبلاگ اندورید، در جلسه ستاد تنظیم بازار که به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور برگزار گردید، با آنالیز بسته سیاستی وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن، سقف افزایش اجاره بهای مسکن نسبت به اجاره بهای سال 1400، در تهران حداکثر 25 درصد، کلانشهر های بالای یک میلیون نفر جمعیت 20 درصد و سایر شهر ها 15 درصد به تصویب رسید.

براساس این مصوبه، سازمان تعزیرات حکومتی مکلف شد تا با مشاوران املاک متخلف که این سقف افزایش را رعایت نکنند، برخورد کند.

بر این اساس، بعلاوه وزارت راه و شهرسازی موظف شده به انعکاس و معرفی واحد های مسکونی خالی از سکنه به سازمان امور مالیاتی جهت اخذ مالیات مطابق قانون اقدام کند.

محمد مخبر در این جلسه با اشاره به گزارش های ارائه شده از محاسبه و مشخص قیمت بعضی اقلام و کالا ها گفت: فراوانی و نظارت به صورت توأمان، تضمین کننده قیمت مشخص شده در بازار خواهد بود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه گزارش ها نشان می دهد بعضی تولیدکنندگان بعضا با توسل به تغییر شکل بسته بندی بعضی کالا ها در پی گرانفروشی و افزایش قیمت هستند، توضیح داد: سازمان تعزیرات در این زمینه نظارت جدی داشته باشد و از افزایش قیمت خودسرانه کالا ها جلوگیری کند.

مخبر با اشاره به بهبود شرایط عرضه نان نسبت به روز های گذشته، از وزیر کشور خواست تدابیری اندیشیده گردد تا تشکیل صف های طولانی در نانوایی ها به طور کامل مرتفع گردد.

مخبر بعلاوه با تاکید بر لزوم استمرار آگاهی بخشی و اطلاع رسانی دقیق به مردم در مورد ابعاد و مزایای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه اضافه کرد: توزیع و عرضه کالا های اساسی به وسیله الکترونیک و هوشمند نقش مهمی در رضایتمندی مردم دارد لذا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن فراخوان به شرکت ها و تشکل های فعال در این حوزه، زمینه توسعه عرضه کالا به وسیله ابزار های الکترونیک و سامانه های هوشمند را مهیا سازد.

در این جلسه که رییس دفتر رییس جمهور، وزرای صنعت معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، امور مالی و دارایی، تعاون کار و رفاه اجتماعی، دادگستری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کشور، ارتباطات و فناوری اطلاعات، بهداشت درمان و آموزش پزشکی، رییس سازمان بازرسی کل کشور و استاندار تهران نیز حضور داشتند گزارشی از آخرین شرایط بازار و اجرای مصوبات جلسات روز های گذشته ستاد ارائه شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سقف افزایش اجاره بها در تهران و شهرستان ها مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف افزایش اجاره بها در تهران و شهرستان ها مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید