توسعه صادرات زمینه ساز رشد مالی است

به گزارش وبلاگ اندورید، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام در نشست تشکل ها بخش خصوصی با مدیرکل بازرسی استان توسعه صادرات غیرنفتی را زمینه ساز رشد مالی مطرح کرد.

توسعه صادرات زمینه ساز رشد مالی است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام توسعه صادرات غیرنفتی را زمینه ساز رشد مالی توصیف کرد و گفت: صادرات موتور محرکه اقتصاد بوده چراکه با رونق این بخش شاهد تحول اساسی در جهش تولید، ارزآوری، ایجاد اشتغال پایدار و درنهایت شکوفایی مالی خواهیم بود.

شعبان فروتن در نشست تشکل های بخش خصوصی با مدیرکل بازرسی استان ایلام ادامه داد: امروز ما بیش از هر زمان دیگری به حمایت همه جانبه از تولید و صادرات نیازمندیم چراکه حرکت و رونق بخش تولید و صادرات زمینه ساز رشد مالی است.

رئیس اتاق ایلام به کاهش صادرات غیرنفتی در مرز مهران به عراق اشاره نمود و گفت: متأسفانه به سبب بروز مسائل ناشی از ویروس کرونا اکنون شاهد کاهش صادرات غیرنفتی هستیم.

فروتن اضافه کرد: رسیدگی به برطرف تعهدات ارزی، کوشش برای هموار کردن توسعه صادرات غیرنفتی و حمایت واقعی از تجار و بازرگانان و جلوگیری از صدور بخشنامه های غیرکارشناسی در بخش صادرات ازجمله مطالبات فعالان بخش خصوصی در حوزه صادرات است.

رئیس اتاق ایلام همچنین بر ضرورت استفاده از نظرات کارشناسی بخش خصوصی در اجرا تأکید کرد و گفت: ظرفیت های مناسبی در بخش های مختلف مالی شامل نفت و گاز، مرز بین المللی، تولید، کشاورزی و گردشگری در این استان وجود دارد که با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی می توان شاهد تحول در این بخش ها بود.

فروتن گفت: اکنون بخش های مختلفی شامل شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی، مرکز داوری، شعبه حل اختلاف، نمایندگی شعبه اتاق مشترک ایران و عراق و مرکز آموزش در اتاق بازرگانی ایلام فعال بوده که کلیه فعالیت این بخش ها در راستای ارائه خدمات مؤثر به فعالان بخش خصوصی است.

مدیرکل بازرسی استان ایلام نیز در این نشست بر ضرورت هم افزایی و همکاری با بخش خصوصی برای تحول مالی تأکید کرد.

مهدی اصلانی کرچی گفت: ما باید به سمت مردمی کردن اقتصاد حرکت کنیم چراکه بخش خصوصی باید به محور فعالیت های مالی تبدیل گردد تا شاهد رونق و جهش مالی باشیم.

او ادامه داد: مهم ترین رویکرد ما این است که بتوانیم با یاری سایر دستگاه های اجرایی در راستای برطرف موانع و مسائل فراروی بخش خصوصی اقدام مؤثری داشته باشیم.

اصلانی کرچی بر ضرورت فعالیت همه تشکل های بخش خصوصی تأکید کرد و گفت: تشکل های بخش خصوصی در بخش های مختلف باید فعال شوند تا مسائل پس از دسته بندی به وسیله آنها به دستگاه های اجرایی و نظارتی برای پیگیری ارائه گردد.

مدیرکل بازرسی استان ایلام درخواست کرد: تشکل های بخش خصوصی که اکنون فعال هستند درخواست های خود را مبنی بر مسائل همراه با پیشنهادات کارشناسی شده به صورت مکتوب در اختیار این نهاد با همکاری اتاق بازرگانی قرار دهند.

اصلانی کرچی ابراز امیدواری کرد: با همکاری همه دستگاه های اجرایی و نظارتی و بخش خصوصی شاهد تحول مالی در استان و کشور باشیم.

عزیز قیصوری، رئیس هیات مدیره مرغداران استان ایلام نیز در این نشست کمبود جوجه، بالا بودن قیمت تمام شده نهاده های دامی و کمبود تولید مرغ برای آینده استان را جزو مسائل این اتحادیه توصیف کرد و گفت: باوجوداینکه استان یکی از قطب های تولید مرغ بوده اما اکنون شرایط به سمتی رفته که در آینده نزدیک با کمبود تولید مرغ در این استان روبرو خواهیم شد.

عزیز اکبرزاده، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ایلام نیز در این نشست ظرفیت این تشکل را به سبب جذب 5 هزار و 460 دانش آموخته بخش های مختلف کشاورزی را مهم توصیف کرد و گفت: این ظرفیت به دنبال ارائه خدمات حمایتی در بخش های مختلف کشاورزی است.

فرج امیدی، رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان ایلام نیز در این نشست عدم وحدت رویه در تصمیمات مرزی، تعهدات ارزی و مسائل مربوط به تصمیم گیری های محلی در زمینه اعمال عوارض بر صادرات را ازجمله مسائل بخش صادرات دانست و بر ضرورت برطرف این موانع تأکید کرد.

راهنمایی اسدی، رئیس نظام مهندسی معدن استان ایلام نیز در این نشست بر ضرورت حمایت همه جانبه از ظرفیت های معدنی این استان برای تولید آنها تأکید کرد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "توسعه صادرات زمینه ساز رشد مالی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه صادرات زمینه ساز رشد مالی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید