ترامپ: هیچ کس به اندازه من نسبت به روسیه سختگیر نبوده است

به گزارش وبلاگ اندورید، رئیس جمهور آمریکا ضمن رد گزارش یک روزنامه آمریکایی درباره درخواست روسیه از طالبان برای هدف قرار دادن نیروهای ناتو گفت، هرگز کسی به او و معاونش در این خصوص اطلاعی نداده است.

ترامپ: هیچ کس به اندازه من نسبت به روسیه سختگیر نبوده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اندورید، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه گفت، هیچ کس به او درباره ادعای پول دادن روسیه به طالبان برای هدف قرار دادن نیروهای ناتو اطلاعی نداده است.

ترامپ در حساب توئیتری خود نوشت: هیچ کس به من، مایک پنس معاونم یا مارک میدوز رئیس کارکنان [کاخ سفید] درباره به اصطلاح حمله به نیروهای ما در افغانستان از طریق روسیه که از سوی منبع ناشناس رسانه اخبار جعلی نیویورک تایمز گزارش شده بود چیزی نگفته است. همه در حال تکذیب آن هستند و حملات زیادی علیه [نیروهای] ما صورت نگرفته است.

رئیس جمهور آمریکا در توئیت دیگری نوشت: هیچ کس به اندازه دولت ترامپ نسبت به روسیه سختگیر نبوده است. با جو بایدن و اوبامای فاسد، روسیه از دریافت قسمت های مهمی از اوکراین لذت می برد. هانتر (پسر بایدن) کجاست؟ احتمالاً این هم یکی دیگر از کارهای مزدورانه ساختگی تایمز مثل دسیسه شکست خورده روسی شان باشد. منبع آن ها کیست؟

کیلی مک انانی سخنگوی کاخ سفید نیز روز گذشته (شنبه) در بیانیه ای ضمن رد گزارش اخیر روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز، شرح داد که ترامپ از ادعای این روزنامه مبنی بر درخواست کمک مسکو از طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان و دادن پاداش به آنها، اطلاعی نداشته است.

روز جمعه این روزنامه آمریکایی طی گزارشی مدعی شده بود که چندماه پیش ترامپ آمریکا مطلع شده است که روسیه برای کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان از طالبان درخواست کمک کرده و به آنها پاداش داده است.

در این گزارش آمده است که واحد اطلاعات نظامی روسیه مخفیانه شبه نظامیان طالبان را تحریک کرده تا به نظامیان ائتلاف بین المللی در افغانستان حمله کنند و این یافته های اطلاعاتی چند ماه قبل در اختیار ترامپ قرار گرفته بود.

پیشتر، یکی از کنندگان وزارت خارجه روسیه به خبرگزاری تاس گفته بود که این مطلب نیویورک تایمز یک مطلب جعلی است که ساخته دست سازمانهای اطلاعاتی آمریکا است.

سفارت روسیه در واشنگتن نیز روز جمعه در این خصوص گفت که انتشار این مطلب دروغین در رسانه های آمریکا درباره روسیه و افغانستان پیشتر نیز به تهدید مستقیمی علیه دیپلمات های روسیه منجر شده بود.

این سفارتخانه در پستی توییتری اظهار داشت: اتهامات بی اساس و ناشناس [که در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شده] و در آن مسکو را مغز متفکر پشت پرده کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان خوانده باعث شده جان کارمندان سفارت روسیه در واشنگتن و لندن هدف تهدیدات مستقیم قرار بگیرد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترامپ: هیچ کس به اندازه من نسبت به روسیه سختگیر نبوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: هیچ کس به اندازه من نسبت به روسیه سختگیر نبوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید