اعتراض صاحبان صنوف به اعمال محدودیت های کرونایی

به گزارش وبلاگ اندورید، بر اساس گفته های رئیس اتاق اصناف تهران، نارضایتی از ادامه تعطیلی صنوف بسیار بالاست و صاحبان صنوف و بازاریان تاکید دارند که باید همراه اصناف، سازمان ها و ارگان هایی از جمله بانک ها، سازمان های امور مالیاتی و... هم همگام با اصناف تعطیل شوند.

اعتراض صاحبان صنوف به اعمال محدودیت های کرونایی

به گزارش ایسنا، در پی آغاز موج پنجم کرونا، از روز گذشته تنها گروه شغلی یک در شهر های قرمز امکان فعالیت دارند و فعالیت مشاغل گروه های 2، 3 و 4 در شهر های قرمز ممنوع شد.

در این شرایط قاسم نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران در نامه ای به محسن بندپی، استاندار استان تهران، با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی صاحبان صنوف و خانواده های آنها، به مرحله ای از بحران و آسیب های مختلف رسیده است که دیگر امکان تعطیلی واحد های صنفی برای فعالان اقتصادی ممکن نیست گفته: از سوی دیگر فشار های روحی و روانی آستانه تحملی برای صنوف باقی نگذاشته است؛ بنابراین با توجه به شرایط بسیار بد فعالان اقتصادی به دلیل تعطیلی پی در پی آن ها از سوی ستاد ملی کرونا و افزایش هزینه های صنوف از جمله حامل های انرژی، اقتصادیات، هزینه پرسنلی، اجاره واحد صنفی، عوارض پسماند شهرداری و ده ها معضل و مشکل دیگر، شرایط را به سمتی هدایت کرده و در این شرایط مدیریت و کنترل صنوف را غیرقابل پیش بینی کرده است.

او همچنین در این نامه تصریح کرده که طبق گزارشات واصله نارضایتی از ادامه تعطیلی صنوف بسیار بالاست و صاحبان صنوف و بازاریان تاکید دارند همراه اصناف، سازمان ها و ارگان هایی که با حوزه اصناف از جمله بانک ها، سازمان های امور اقتصادیاتی و... هم همگام با اصناف باید تعطیل شوند و نباید بار همه مسائل و آسیب های ویروس کرونا به دوش اصناف قرار گیرد.

به گفته رئیس اتاق اصناف، صاحبان صنوف تاکید دارند اگر قرار باشد تعطیلی طبق روال گذشته صرفا برای حوزه اصناف اعمال شود، امکان نافرمانی صنوف از رعایت و پذیرش دستور های صادرشده بسیار بالاست و ممکن است همراه چالش های خیابانی و اعتراضات صنفی همراه شود.

گفتنی است که اعمال محدودیت ها در موج قبلی که سهمگین ترین موج کرونایی بود و مشاغل گروه 2، 3 و 4 را چهار هفته تعطیل کرد، نقدها زیادی از سوی مسئولان صنفی به همراه داشت و در نهایت اتاق اصناف به ستاد ملی کرونا پیشنهاد داد که مشاغل گروه 2 که بیشترین واحد های صنفی را شامل می شود، در شرایط قرمز هم با تشدید پروتکل ها مجاز به فعالیت باشند که این پیشنهاد اجرا شد.

طبق اعلام مسئولان صنفی، حدود 35 تا 40 درصد واحد های صنفی اجاره ای هستند و نقش صنوف از شیوع ویروس کرونا کمتر از 15 درصد است و سهم حمل و نقل عمومی در توسعه بیماری خیلی بیشتر است.

منبع: فرارو

به "اعتراض صاحبان صنوف به اعمال محدودیت های کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض صاحبان صنوف به اعمال محدودیت های کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید