شفر:دربی را ببرم به برانکو قرمه سبزی می دهم!، چرا کسی در خصوص منشا صحبت نمی کند؟

به گزارش وبلاگ اندورید، سرمربی تیم فوتبال استقلال در گفت و گوی جالبی در برنامه شب یلدا صحبت های جالبی را عنوان کرد.

شفر:دربی را ببرم به برانکو قرمه سبزی می دهم!، چرا کسی در خصوص منشا صحبت نمی کند؟

وینفرد شفر با حضور در برنامه فرمول یک شبکه اول سیما در خصوص اینکه آیا می داند شب یلدا چیست گفت: فقط می دانم یلدا طولانی ترین شب است و ایرانیان هم در این شب جشن می گیرند.

وی در خصوص اینکه قبل از حضورش در ایران وقتی اسم وی را در گوگل سرچ می کردند هیچ خبری از او نبود اما حالا که اسم او را سرچ می کنیم بیش از 10 هزار اطلاعات از وی بالا می آید گفت: فقط 10 هزار تا؟(با خنده). من در کشورهای دیگری هم مثل کامرون و جامائیکا بودم.همواره فوتبال ایران را می دیدم و وضعیت بازیکنان خوب شما در آلمان را هم دنبال می کردم. خودم هم 2 بازیکن خوب ایرانی در امارات داشتم. خیلی مواقع از تیم های خوب ایران در لیگ قهرمانان غافلگیر می شدم. وقتی به اهواز رفتیم ایمان مبعلی را دیدم که قبلا در النصر بازی می کرد. امیدوارم وقتی اسم من را در گوگل سرچ می کنید نکات مثبت هم از من بیشتر باشد.

سرمربی تیم استقلال در خصوص اینکه او از آلمان آمده ولی در فوتبال ما انضباط فکری وجود ندارد و آیا این موضوع کار او را سخت ننموده است گفت: من وقتی هفته اول به تمرینات آمدم نظم را دیدم. شاید یک بازیکن اوایل کمی دیر به تمرینات می آمد و می خواست به بقیه نشان بدهد که او بزرگتر است.اما در ادامه اگر بازیکنی دیر می آمد باید آواز می خواند و یا برای بقیه نهار می خرید! بعد از آن دیگر آن اتفاقات رخ نداد و همه متوجه شدند ما نظم خوبی داریم.شاید حتی یک بازیکن از این کار مسرور نشد ولی من او را بیرون گذاشتم. من او را به تیم زیر 21 سال فرستادم و بقیه هم متوجه شدند اگر از این کار مسرور نیستند می توانند بروند!

شفر در خصوص اینکه سیستم مدیریتی در ایران او را اذیت ننموده است گفت:طبیعی است وقتی شما از آلمان آمده باشید کمی سخت است. در آلمان همه چیز خوب پیش می رود. البته من می دانستم که آمده ام که باید یاری کنم. صحبت های زیادی با مدیریت کنونی و قبلی باشگاه داشتم. به آنها گفتم چه زمانی باید با اتوبوس و یا هواپیما به سفر برویم و یا کی تمرین کنیم. من پیروزیت را می خواهم و تنها نیستم،اگر من در باشگاه پیروز باشم قطعا همه پیروز هستند.من با فتحی ارتباط بسیار خوبی دارم. امروز هم جلسه بسیار خوبی با هم داشتیم و من هم 50 سال تجربه در فوتبال دارم و همه اینها را به استقلال آورده ام.

سرمربی تیم استقلال در خصوص اینکه دغدغه کی روش همواره مسائل مدیریتی در ایران بوده است اما الان شفر در خصوص مدیریت مثبت صحبت می نماید گفت: شرایط تیم ملی با باشگاه کاملا متفاوت است. من خیلی وقت ها شنیدم تا چند روز آینده فلان اتفاق می افتد. این چند روز می تواند یک روز باشد تا یک هفته اما برخی وقتها باید سختگیرتر باشیم تا به چیزی برسیم. به نظرم بزرگترین مسائل باشگاه های ما اقتصادی است. خوب نیست برای دریافت همه چیز دعوا کنیم.مثلا پزشک باید به بازیکنان برسد. اینها حق بازیکنان است.

وی در خصوص اینکه آیا نسبت به استقلال تبعیض ایجاد شده است گفت: منظورتان مسائل اقتصادی است؟من در 2002 سرمربی تیم ملی کامرون بودم. وقتی در این کشور کار کنید متوجه می شوید مشکل یعنی چه. آنجا وزیر ورزش رئیس همه کارها بود و بارها با او صحبت کردم و چیزهایی در خصوص تیم ملی از او خواستم.بعدها متوجه شد حرفی که مربی زده درست بوده است.ما اولین تیمی در آفریقا بودیم که به فینال رسیدیم و حتی برزیل را شکست دادیم.در فینال یک بر صفر به فرانسه باختیم اما این برای وزیر ورزش آن کشور خوب شد که برای دفعه بعد چیزهایی که از وی خواستم را تامین کند.(در این لحظه مجری برنامه به شفر گفت نمی دانم این صحبت شما چه ربطی به سوال من دارد!)

شفر در خصوص اینکه بازیکنان استقلال اعتقاد دارند شرایط برای بقیه تیم ها مهیا است ولی برای این تیم نه گفت: من شرایط بقیه باشگاه ها را نمی دانم. من حدود یک هفته با برانکو در چین بودم و در خصوص مسائل زیاد حرف زدیم. مثلا تراکتورسازی یک مالک شخصی دارد که می تواند پول بیشتری برای خرید یک بازیکن بدهد. ما در کل مشکل خاصی نداریم و من و مدیرعامل باید برای هم کار کنیم. خیلی ها در خصوص استقلال در رسانه ها حرف می زنند در حالی که کارشان این نیست. مثلا منشا حدود 10 بازی روی نیمکت نشست ولی نشنیدم کسی بگوید او بازیکن بدی است.چرا کسی این حرف را نزد؟ او بازی کرد و گل زد و السد را بردند و به فینال رفتند ولی گرو یک بازی برای استقلال بازی کرد و گفتند او بازیکن خوبی نیست. اینها مرتب اتفاق می افتد، سال قبل هم به مدیرعامل باشگاه گفتم در خصوص تیم فقط باید مدیرعامل و سرمربی تیم حرف بزنند.

سرمربی تیم استقلال در خصوص اینکه احساس می گردد یکسری مسائل به سود این تیم رخ نمی دهد گفت: ما 2 بازیکن مصدوم داشتیم، شجاعیان در لیگ قهرمانان از ناحیه رباط مصدوم شد و کریمی هم در تمرین آسیب دید. هر 2 بازیکن برگشتند و خیلی از این بابت مسرورم. این را هم بگویم شجاعیان خیلی به جام دنیای نزدیک بود و حتی کی روش با من در این باره حرف زد ولی او مصدوم شد.

وی در خصوص اینکه غذای مورد علاقه اش در ایران چیست گفت: اولین بار که آمدم غذای مورد علاقه ام کباب بود.ولی نمی گردد مرتب کباب خورد. من یک بار غذایی در منزل بیژن طاهری خوردیم که بسیار خوشمزه بود.همسر طاهری آشپزی خوبی دارد و غذای خوبی پخته بود ولی اسم آن را نمی دانم و باید اسم آن را بپرسم.

شفر در خصوص اینکه چند سال با همسرش زندگی نموده است گفت: من 46 سال با همسرم زندگی نموده ام ولی زندگی با یک مربی خیلی سخت است. خیلی وقت ها او در حال صحبت است اما من در حال فکر کردن به برنامه تمرینات فردا هستم. به همین دلیل به حرفش گوش نمی کنم و دچار مشکل می شویم(با خنده). من در کامرون و جامائیکا و تایلند هم بوده ام. بعد از 8 سال دوباره مربی باشگاهی شدم و این بسیار مسرور کننده است.

سرمربی تیم استقلال در خصوص اینکه وی خوشتیپ است و حتی می توانست بازیگر گردد گفت: بعد از بازی آخر استقلال زمان دارم که بنشینیم ودر خصوص بازیگری من هم صحبت کنیم. چرا که نه!

وی در خصوص اینکه حواشی در خصوص پسرش ساشا وجود دارد و مثلا می گویند او کاری انجام نمی دهد و خود شفر همه کارها را انجام می دهد یا بالعکس گفت: خیلی این مسائل را گفته ام. ایران بهترین فرش ها، بهترین غذاها و ... را دارد و البته بهترین شایعات را. این را بدانید استقلال دشمنان زیادی در اطراف باشگاه دارد. من سرمربی هستم و بیژن طاهری و میگوئل و نامداری و ساشا را دارم. بازیکنانی مثل منتظری، حیدری و رحمتی را دارم که با آنها در خصوص تیم حرف می زنم.وقتی کولی عقیده خوبی داشته باشد از نظر او مسرور می شوم. در خصوص ساشا هم همینطور. من چیزی را که بهترین باشد برای تیم می خواهم. در آخر هم حرف نهایی را من می زنم.

شفر در خصوص اینکه ظاهرا قرارداد وی یک میلیون دلار است گفت:من شایعات را دوست دارم!(با خنده). در آلمان در خصوص پول قرارداد حرف نمی زنیم.قرارداد من هم برای باشگاه خوب است و هم برای خودم. ببینید چند بازیکن در چام دنیای داشتیم، روزبه چشمی و ابراهیمی زمانی که من آمده بودم در تیم ملی بودند ولی بعد از حضور من 5 ملی پوش داشتیم. این حاصل زحمت و کوشش من است. حتما می دانید که اگر باشگاهی در تیم ملی بازیکنان بیشتری داشته باشد فیفا به آن باشگاه بیشتر پول می دهد.

وی در خصوص کشف استعدادها در استقلال گفت:این نکته مهم است.من متوجه شدم یک شبکه تلویزیونی گفت ما استقلال تهران هستیم ول ما استقلال ایران نه بلکه الان استقلال دنیا هستیم. شاید آنها نگران بودند که استقلال برگشته است! استقلال نه فقط در اروپا بلکه در کانادا، آمریکا، هامبورگ و ... هوادار دارد. اولین باشگاه من مونشن گلادباخ بود. اولین مربی من علاقه زیادی به جوان ها داشت.

مثلا برتی فوگتس، ایشتلیکه و .... من در آن موقع 18 سال داشتم و او ما را به لیگ قهرمانان برد. این یادگیری از آن موقع در خون من است و حالا همان کار را انجام می دهم. البته این کار نیاز به زمان دارد. نمی گردد امروز صیادمنش را بیاورید و فردا او را بازیکن خیلی بزرگی کنید.

به گزارش فارس،شفر در پاسخ به این سوال که آیا می تواند با کلمه برانکو، ورزشگاه آزادی و قرمه سبزی جمله ای بسازد با کمی فکر گفت: زمانی که دربی بعدی را در ورزشگاه آزادی بردیم با برانکو بیرون می رویم و به او قرمه سبزی می دهم تا بخورد!

وی در خصوص اینکه با کلمات ورزشگاه، جام باشگاه های آسیا و همسر چه جمله ای می تواند بسازد گفت: وقتی در جام باشگاه های آسیا بازی داشته باشیم(مثلا با العین) اگر وزیر ورزش بتواند شرایط را فراهم کند همسر و دختر من هم به ورزشگاه خواهند آمد.

در این گفت و گو که سرمربی استقلال با مجری برنامه شوخی می کرد در خصوص اینکه آیا می تواند با 3 کلمه کی روش، استقلال و رئال مادرید جمله دیگری بسازد گفت:شهرتی که استقلال در آسیا دارد مثل شهرتی است که رئال مادرید در اروپا دارد. کی روش مربی رئال مادرید بوده ولی هیچ شانسی برای راهنمایی استقلال ندارد(باخنده) البته کی روش مربی خوبی است و او تیم بسیار خوبی دارد. او 5 بازیکن از استقلال دارد و 2 بازیکن از پرسپولیس ضمن آنکه بازیکنان خوبی از لیگ ایران در تیم ملی داریم.امیدوارم که تیم ملی در آسیا قهرمان گردد.

منبع: انتخاب

به "شفر:دربی را ببرم به برانکو قرمه سبزی می دهم!، چرا کسی در خصوص منشا صحبت نمی کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفر:دربی را ببرم به برانکو قرمه سبزی می دهم!، چرا کسی در خصوص منشا صحبت نمی کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید