کریدور هند-چابهار-افغانستان اجرایی شد

به گزارش وبلاگ اندورید، مدیرکل ترانزیت گمرک گفت : با ارسال و انتقال دو کانتینر تجهیزات خط فراوری تحت پوشش کارنه تیر با عبور از بمبئی هند، چابهار و خروج از مرز دوغارون این کریدور رسما به طور موفقیت آمیزی اجرایی شد.

کریدور هند-چابهار-افغانستان اجرایی شد

به گزارش وبلاگ اندورید فارس به نقل از گمرک ایران بیان کرد، مدیرکل ترانزیت گمرک گفت: با ارسال و انتقال دو کانتینر تجهیزات خط فراوری تحت پوشش کارنه تیر و با عبور این کانتیترها از بمبئی هند و ورود به چابهار و در نهایت عبور از ایران از مرز دوغارون این کریدور رسما به طور پیروزیت آمیزی اجرایی شد.

مصطفی آیتی در مورد انتقال آزمایشی این کانتینرها تحت کارنه تیر اضافه نمود: این محموله صبح امروز از گمرک چابهار به مقصد هرات افغانستان به وسیله گمرک دوغارون ارسال شد.

آیتی در مورد این کریدور تاکید نمود: قبلا این کریدور از راستا افغانستان به هند با 24 کارنه تیر افتتاح شده بود و با ارسال این دو کانتینر در راستا برگشت از هند عملا اجرای ترانزیت تحت کارنه تیر در کریدور شرقی بطور پیروزیت آمیز عملیاتی شد.

عضو شورای اجرایی تیر سازمان ملل در ادامه شرح داد: جمهوری اسلامی ایران با اجرای پروژه اسلونی-ایتالیا-ترکیه-بندرعباس در سال 2017 اولین پروژه پیروز حمل و نقل ترکیبی کارنه تیر را در بین 76 کشور عضو کنوانسیون تیر اجرا کرد و بعنوان پیشتاز حمل و نقل ترکیبی تیر در مجامع بین المللی مورد تقدیر بوده است.

وی اضافه نمود: هدف از اجرایی شدن این راستا ،توسعه کریدور شرقی هند-چابهار-افغانستان و نهایتا CIS به وسیله افغانستان است که گمرک جمهوری اسلامی ایران با کارنه تیر در وهله اول در حال عملیاتی کردن این کریدور و در گام بعدی فعال سازی کریدور شمال-جنوب (INSTC) است.

آیتی درباره نقش کشورمان در این زمینه گفت: جمهوری اسلامی ایران از کشورهای موثر در کنوانسیون تیر در سطح بین الملل است که با اجرای پروژهای eTIR با کشورهای ترکیه و آذربایجان و همچنین توسعه حمل و نقل ترکیبی تیر در سال های اخیر به عنوان پیشتاز توسعه تیر با ابزارهای نوین مطرح بوده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "کریدور هند-چابهار-افغانستان اجرایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کریدور هند-چابهار-افغانستان اجرایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید