واشنگتن پست:بدترین وزیر خارجه تاریخ،آمریکا را تحقیر کرد، 30 روز ادعایی پمپئو،تنها انزوای بیشتر ایالات متحده را رقم خواهد زد

به گزارش وبلاگ اندورید، روزنامه واشنگتن پست با آنالیز کارنامه وزیر خارجه آمریکا معقتد است که پمپئو با پاکسازی و بی کفایتی در وزارت خارجه سبب شده است که آمریکا به طور تحقیرامیزی منزوی گردد.

واشنگتن پست:بدترین وزیر خارجه تاریخ،آمریکا را تحقیر کرد، 30 روز ادعایی پمپئو،تنها انزوای بیشتر ایالات متحده را رقم خواهد زد

به گزارش خبرگزاری وبلاگ اندورید، جکسون دیل دبیر سیاست خارجی واشنگتن پست در یادداشتی با عنوان پمپئو بدترین وزیر خارجه تاریخ آمریکا است به ارزیابی رهبری مایک پمپئو در مدت ریاست خود بر وزارت امورخارجه آمریکا پرداخته و نوشت:

پمپئو نتوانست در مذاکرات با کره شمالی موفقیتی بدست آورد و کمپین فشار حدبیشتری وی علیه ایران نیز مغلوب شد. او حتی نتوانست در این مدت سیاست های ضد ونزوئلایی خود را اجرا و موجب سقوط دولت مادورو گردد. با احتمال زیاد پمپئو با بلندپروازی زیاد به نامزد شدن در انتخابات 2024 می اندیشد و بدون شک امیدوار است تا پایان نتایج تمامی بلایای دیپلماتیک خود را متوجه ترامپ کند.

پمپئو قادر نبود ده ها سِمت خالی در وزارت امور خارجه اش را با حضور دیپلمات های ارشد پر کند و صدها دیپلمات حرفه ای یا پاکسازی یا از موقعیتشان برکنار شده اند. روحیه کاری در پایین ترین سطح خود در تاریخ قرار گرفته است. در یک نظرسنجی، کسانی که معتقدند رهبران ارشد وزارت امور خارجه سطح بالای صداقت و درستی را رعایت نکرده اند از سال 2016 تا سال 2019، به میزان 34% افزایش یافته است.

هفته گذشته پمپئو در کنوانسیون ملی جمهوری خواستار بار دیگر از خطوط اخلاقی عبور کرد. سخنرانی وی با بیان ادعاهای دروغین و فریبنده بسیار ضعیف بود.

خروج آمریکا از برجام 13 روز پس از آغاز وزارت پمپئو رقم خورد که این خروج نه تنها دستاوردی برای آمریکا نداشت بلکه به انزوای واشنگتن هم انجامید. همچنین شکست قطعنامه پیشنهادی آمریکا در شورای امنیت تحقیرآمیز بود. بدین ترتیب نیز پس از 30 روز ادعایی وزارت خارجه آمریکا برای بازگشت تحریم ها، به طور حتم بیشتر دنیا با آمریکا همراهی نخواهند کرد و این یعنی انزوای بیشتر آمریکا در دنیا است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "واشنگتن پست:بدترین وزیر خارجه تاریخ،آمریکا را تحقیر کرد، 30 روز ادعایی پمپئو،تنها انزوای بیشتر ایالات متحده را رقم خواهد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن پست:بدترین وزیر خارجه تاریخ،آمریکا را تحقیر کرد، 30 روز ادعایی پمپئو،تنها انزوای بیشتر ایالات متحده را رقم خواهد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید