عراقچی: اگر آمریکا فشار حداکثری را کنار بگذارد، درهای مذاکره باز خواهند شد

به گزارش وبلاگ اندورید، معاون وزیر امور خارجه کشورمان اعلام نمود که ایران در مقابل فشار حداکثری آمریکا از خود مقاومت حداکثری نشان می هد.

عراقچی: اگر آمریکا فشار حداکثری را کنار بگذارد، درهای مذاکره باز خواهند شد

به گزارش وبلاگ اندورید، سید عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه کشورمان در گفت وگویی با ایندیپندنت انگلیس بیان نمود که تحریم های حداکثری آمریکا منجر به مقاومت حداکثری ایران شده است.

وی در مورد برقراری مذاکرات میان ایران و آمریکا اظهار کرد: برای شروع مذاکرات حقیقی، جنگ مالی باید سرانجام یابد. برای سرانجام دادن به جنگ مالی نیز ابتدا به یک به آتش بس به منظور برقراری مذاکراتی واقعی و دست یافتن به راهکار های پایدار نیازمند هستیم. نه تنها ما، بلکه هیچ کشوری تحت فشار مذاکره نخواهد نمود.

معاون ظریف در پاسخ به اینکه چه می گردد فشار مالی آمریکا، به فشار نظامی تبدیل گردد گفت: در این صورت ما نیز به مقاومت نظامی روی می آوریم.

عراقچی همچنین بیان کرد که اگر آمریکا به توافق جامع هسته ای بازگردد، حسن روحانی در نشستی چندجانبه با دونالد ترامپ دیدار خواهد نمود. وی توضیح داد: اگر ترامپ به توافق هسته ای بازگردد، ما در چارچوب نشست 1+5 با آمریکا دیدار خواهیم کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در مورد طرح فرانسه ابراز کرد: برنامه آقای روحانی و مکرون تشکیل یک آتش بس بوده تا بتوانند به وسیله مذاکرات گسترده به راهکاری پایدار دست پیدا نمایند. ما معتقدیم که این نقشه جواب خواهد داد. هیچ کشوری بدون آتش وبس و تحت فشار مذاکره نخواهد نمود و ما نیز این کار را نمی کنیم.

وی ادامه داد: اگر ایران بتواند نفتش را بفروشد، پایبندی کاملش به برجام را از سر خواهد گرفت اما مذاکره با ترامپ به کل مسئله دیگری است.

عراقچی در پایان در پاسخ به سوال اینکه آیا ایران می تواند برای 2 الی 6 سال دیگر - در صورت انتخاب مجدد ترامپ به مقام ریاست جمهوری - به مقاومت خود ادامه دهد: گفت: ما در مقابل فشار حداکثری به مقاومت حداکثری خود ادامه خواهیم داد. اگر آن ها فشار حداکثری را کنار بگذارد، درهای مذاکره باز خواهند شد.

/

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عراقچی: اگر آمریکا فشار حداکثری را کنار بگذارد، درهای مذاکره باز خواهند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: اگر آمریکا فشار حداکثری را کنار بگذارد، درهای مذاکره باز خواهند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید