نقش باکتری های روده در بهبود علائم اضطراب

به گزارش وبلاگ اندورید، پزشکان بر اساس مشاهدات خود تاکید کردند که کنترل و تعدیل باکتری های روده به بهبود علائم اضطراب یاری می نماید.

نقش باکتری های روده در بهبود علائم اضطراب

به گزارش وبلاگ اندورید، شواهد نشان می دهد باکتری های روده نقش پیچیده ای در حفظ سلامت عمومی بدن دارند. همچنین آنالیز نتایج بدست آمده از مطالعات متعدد حاکی از آن است که تعدیل و کنترل میکروبیوم روده به تسکین علائم اضطراب یاری می نماید.

به گفته محققان باکتری هایی که به طور طبیعی در روده انسان وجود دارند نه تنها نقش حائز اهمیتی در سلامت جسمی فرد دارند بلکه برای سلامت و آرامش روحی و ذهنی نیز موثر هستند.

پیش از این محققان در مطالعه ای به ارتباط بین بعضی انواع باکتری ها و خطر ابتلا به بیماری های روحی از جمله افسردگی پی برده بودند. همچنین در مطالعه دیگری نشان داده شد که باکتری های روده بر مکانیزم های مغز تاثیر گذاشته و به اضطراب یاری می نمایند.

اکنون گروهی از محققان چینی به ارزیابی شواهد بدست آمده از 21 مطالعه پرداختند که در آن ها عوامل تداخلی مختلف در کنترل و تعدیل میکروبیوم روده و تاثیر احتمالی آن ها بر علائم اضطراب مورد آنالیز قرار گرفته بود.

محققان اظهار داشتند: اگرچه مطالعات اجرا شده روی موش ها حاکی از آن است که عوامل تداخلی تنظیم نماینده تعادل جمعیت باکتری های روده در کاهش رفتارهای سازگار با اضطراب مفید هستند، در حال حاضر شواهد علمی درباره اثربخشی این عوامل وجود ندارد. با انجام آنالیز های جدید این امید وجود دارد که پاسخی برای ارتباط بین روده و مغز ارائه گردد.

محققان چینی مطالعاتی را انتخاب کردند که انواع مختلف عوامل تداخلی را ارزیابی نموده بودند. از 21 مطالعه در 14 مورد آن ها پروبیوتیک ها یا باکتری های خوب به عنوان فاکتور اصلی تداخلی در تنظیم باکتری های روده مورد استفاده قرار گرفته بودند. در هفت مطالعه دیگر فاکتورهای تداخلی دیگر از قبیل تعدیل رژیم غذایی در نظر گرفته شد.

به گزارش وبلاگ اندورید به نقل از مدیکال نیوز تودی، محققان اظهار داشتند: در 52 درصد از این مطالعات عوامل تداخلی تعدیل نماینده باکتری های روده در کاهش علائم اضطراب یاری نماینده بوده اند. در مطالعاتی که پروبیوتیک ها به عنوان عامل تداخلی در نظر گرفته شده بود اثربخشی آن حدود 36 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نقش باکتری های روده در بهبود علائم اضطراب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش باکتری های روده در بهبود علائم اضطراب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید