داستان تلخ سهیلا

به گزارش وبلاگ اندورید، من از پیست بیرون می روم، اما به ورزشکارانی که از ایران می فرایند، حق بدهید؛ این صحبت های سهیلا منصوریان، قهرمان ووشوی دنیا است که با بغض بر زبان می آورد؛ صحبت هایی که فیلم آن در صفحه شخصی این بانوی ووشوکار منتشر شده است و از دیروز در شبکه های اجتماعی دست به دست می گردد.

داستان تلخ سهیلا

به گزارش شرق، ماجرا بر سر ممانعت از ورود منصوریان به پیست پیاده روی مجموعه ورزشی انقلاب است. او روز پنجشنبه در حالی برای انجام تمریناتش به این مجموعه می رود که مأمور حراست اجازه ورود این ورزشکار ملی پوش را به پیست نمی دهد و با او درگیری لفظی شدیدی پیدا می نماید. تنها سلاح دفاعی سهیلا در برابر مکالمه توهین آمیز این مأمور حراستی دوربین موبایلش است که در لحظه از او فیلم می گیرد تا این برخورد نامحترمانه را به گوش مردم و مسئولان برساند.

قهرمان ووشوی زنان آسیا، ماجرا را این گونه شرح می دهد: من دو ماه دیگر در چین چند مسابقه مهم دارم. برای اینکه از آمادگی به دور نباشم، مجبورم در این شرایط سخت کرونا تمریناتم را انجام بدهم. هر روز باید فیلم تمریناتم را برای باشگاه و مربی ام بفرستم که بدانند در چه وضعیتی هستم. با اینکه هزینه زیادی را متحمل شده ام و دستگاه های ورزشی گران قیمتی را برای تمریناتم در خانه خریدم، اما باز هم به این احتیاج دارم که در فضای باز تمرین کنم. برای همین روز پنجشنبه به مجموعه انقلاب رفتم تا چند ساعتی آنجا راه بروم و بدوم که مأمور حراست نگذاشت وارد پیست شوم. دلیلش هم این بود که، چون کارت ورودم به مجموعه را تمدید نکردم، نمی توانم داخل پیست شوم. هرچه به ایشان شرح دادم که شرایط اینکه به فدراسیون ووشو بروم و کارتم را تمدید کنم نداشتم، قبول نکرد. به ایشان گفتم که چند نفر از اعضای فدراسیون بیماری کرونا گرفته اند و رفتن به فدراسیون برایم خطرناک است، قبول نکرد و درگیری لفظی مان شروع شد.

ورزشکاران ملی پوش در حالی باید برای استفاده از خدمات مجموعه ورزشی انقلاب کارت تردد سالانه خود را به مأموران حراست فیزیکی نشان بدهند که به دلیل ورود و خروج دائمی شان و از همه مهم تر عناوین قهرمانی شان در آسیا و دنیا، کاملا برای افراد حراستی شناخته شده هستند. اما متأسفانه بار ها دیده شده که به جای تعامل و هماهنگی های لازم با مدیریت مجموعه، با چهره های شاخص ورزش کشور وارد درگیری و رفتار های دور از ادب می شوند. درست مثل مکالمه مأموری که به منصوریان می گوید: حرف مفت نزن.

سهیلا ادامه می دهد: من اصلا نمی خواستم از این مأمور حراستی فیلم بگیرم و با او دهان به دهان بشوم، اما زمانی که دیدم دارد به بی احترامی اش ادامه می دهد و به خانواده ام توهین می نماید (فحش پدر و مادر می دهد)، از او فیلم گرفتم. تازه این فیلمی که از او منتشر کردم، جای خوبش بود که به من گفت حرف مفت نزن. حتی لباس من را گرفت و گفت برو بیرون از پیست. در گذشته هم برای من پیش آمده بود که کارت عضویتم همراهم نبود یا تاریخش گذشته بود، اما مأموران با مدیریت تماس می گرفتند و اجازه ورودم را می گرفتند. اما این آقا با بی ادبی هرچه دلش خواست به من گفت. من در کل در ماه دو بار بیشتر به باشگاه انقلاب نمی روم چرا باید چنین برخوردی با من بگردد؟.

انتشار فیلم اهانت مأمور حراست مجموعه ورزشی انقلاب در این دو روز بازتاب زیادی در جامعه داشت؛ به طوری که علاوه بر مردم، چهره های هنری هم به آن واکنش نشان دادند. پرویز پرستویی، بازیگر برجسته سینما و تلویزیون دراین باره گفت: شیردختر ایران، قهرمان دنیا، شک نکن ایران مال شماست و این شخص باید از شما عذرخواهی کند.

لژیونر ووشوی زنان ایران دراین باره گفت: من این فیلم را منتشر کردم تا همه بدانند با ورزشکاران چطور رفتار می گردد. حق بدهید که ورزشکاران و قهرمانان ایران مهاجرت نمایند و از کشور بروند. مهم تر از همه اینکه بدانند با زنان این سرزمین چه برخوردی می گردد. من در این سال ها از طرف مردم و خیلی های دیگر حمایت شدم. اگر غیر از این بود سال ها پیش از ایران رفته بودم. مریم طوسی، قهرمان سابق دو های سرعت، وقتی این فیلم را دید با من تماس گرفت و گفت: من هم زمانی که ورزش می کردم خیلی با این رفتار ها روبرو بودم، اما نتوانستم مقابل آن بایستم و حمایتی نشدم!.

منصوریان تا پیش از کرونا در چین مشغول تمرین و مسابقه بود، اما با آمدن این ویروس مرگ بار که منشأ آن از سرزمین چین بود، به ایران برگشت. او منتظر است تا برنامه مسابقاتش را اعلام نمایند تا دوباره به چین برود. او می گوید: من برای باشگاه شیان در شهر باجی مسابقه می دهم. این باشگاه باز شده و با رعایت پروتکل های بهداشتی کارش را شروع نموده است. مسابقات لیگ دو ماه دیگر شروع می گردد. ضمن اینکه من می خواهم برای این باشگاه در رقابت های موی بوران معروف به رینگ خونین هم مسابقه بدهم. این مسابقه بدون دستکش است و دست ها را با طناب می بندند و مبارزه می نمایند. منتظر این هستم تا پرواز ها به سمت شهری که من می خواهم بروم، برقرار گردد تا به چین بروم. البته الان هم می توانم با پرواز غیرمستقیم بروم، اما باید دو هفته در قرنطینه باشم و این دو هفته بدنم افت می نماید و از تمرینات عقب می افتم.

واکنش منصوریان به شرحات روابط عمومی باشگاه انقلاب

روابط عمومی مجموعه ورزشی انقلاب عصر روز گذشته شرحاتی درباره مشکل به وجود آمده برای سهیلا منصوریان هنگام ورود به این مجموعه ارائه کرد.

در این اطلاعیه آمده است که خانم منصوریان در شرایطی وارد مجموعه شده که ظاهرا فرد دیگری با این ورزشکار قصد حضور در مجموعه را داشته که همکاران مستقر مقابل در، خواهان رؤیت کارت شناسایی او شده و ظاهرا همین باعث ناراحتی خانم منصوریان شده است. یادآور می گردد پیرو دستورات مدیریت مجموعه ورزشی انقلاب به مسئولان مربوطه و همچنین گزارش ارائه شده و بازبینی دوربین های مجموعه و فیلم های گرفته شده، موارد به صورت جزئی تر دراین زمینه آنالیز خواهد شد.

این اطلاعیه در حالی است که منصوریان در واکنش به آن گفت: فردی که همراه من بود. مربی بدن سازم (مربی خانم) بود. ایشان خودشان کارت عضویت داشتند و مأمور حراست کارت او را دید و مسئله ای نبود. من وقتی دیدم آن آقا لباسم را کشید و موبایلم را از دستم گرفت که فیلم نگیرم و فحش داد، عصبانی شدم. موبایل من قیمتش 50 میلیون تومان بود که با حرکتی که این مأمور کرد، از دستم افتاد و شکست. اگر مدیریت مجموعه به این مشکل رسیدگی نکند، خودم حتما به وسیله مراجع قضائی آن را پیگیری می کنم.

منبع: فرارو

به "داستان تلخ سهیلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان تلخ سهیلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید