مجلس در حمایت از شرکت های خلاق و صنایع نرم پیشگام می گردد

به گزارش وبلاگ اندورید به نقل از معاونت علمی و فناوری،احسان ارکانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بعضی کاستی های قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان، به عدم توجه این قانون به شرکت های خلاق و فناور اشاره نمود و گفت: قانون فعلی حمایت از شرکت های دانش بنیان شامل حال شرکت های فناور، خلاق و صنایع نرم نمی گردد در حالی که در جهت بین تبدیل شدن یک شرکت عادی به شرکت دانش بنیان، شرکت فناور و خلاق حضور دارند.

مجلس در حمایت از شرکت های خلاق و صنایع نرم پیشگام می گردد

به گفته وی ما برای این شرکت های واسط هیچ قانون حمایتی نداریم و شرکت های فناور ما در این مرحله به دلیل عدم حمایت دچار مسائل متعدد و در مواردی دچار شکست و تعطیلی می شوند. بر این اساس باید قانونی تصویب کنیم که مشمول شرکت های خلاق و صنایع نرم و فرهنگی هم گردد و این مسئله در حال پیگیری است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در خصوص جزئیات تصویب این طرح قانونی در مجلس شورای اسلامی، بیان نمود: پیش نویس قانون جهش فراوری دانش بنیان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در حال نهایی شدن است. در این طرح، تمامی ارکان زیست بوم نوآوری کشور، شامل شرکت های فناور، خلاق و صنایع نرم و فرهنگی در نظر گرفته شده اند، چرا که قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان کامل نیست و نقایص و خلاءهایی دارد، برای همین، در پیش نویس جدید، شرکت های خلاق، دانش بنیان و حلقه های اتصالی آنها را مورد توجه قرار داده ایم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص نهادهای تامین اقتصادی زیست بوم نوآوری گفت: برای اینکه تصمیم درست و جامعی بگیریم و موازی کاری را حذف کنیم و اینکه قوانین ضمن داشتن انسجام، پاسخگویی بیشتری داشته باشند در نظر داریم که نظرات ذینفعان این حوزه را دریافت نموده و بعد تصمیم گیری کنیم، بر این اساس با بعضی نهادها نیز جلسه ای برگزار خواهیم کرد تا بعد از اخذ نظرات آنها در خصوص برنامه های حمایتی در مجلس تصمیم بگیریم.

احتیاج شرکت های خلاق و صنایع نرم به حمایت های قانونی بیشتر

همچنین محمد مهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز با اشاره به احتیاج شرکت های خلاق و صنایع نرم به حمایت های قانونی بیشتر، گفت: خوشبختانه امروز به همت فعالان فناور و دانش بنیان، در همه عرصه های دفاعی و پزشکی شاهد رشد هستیم و ما باید از این شرکت ها حمایت کنیم و مانع فعالیت آنها نباشیم چرا که قوانین دولتی سخت گیرانه وجود دارد و مانع فعالیت شرکت های خلاق می گردد، در حالی که ما باید به استقبال این شرکت ها برویم و همه جانبه از شرکت های خلاق حمایت کنیم.

زاهدی بیان نمود: یکی از اصلی ترین فعالیت های کمیسیون مرتبط در مجلس یازدهم، حمایت از شرکت های خلاق و دانش بنیان است. امیدواریم کوشش این شرکت ها ادامه پیدا کند. چراکه ما در بسیاری از زمینه ها تحریم هستیم و احتیاجمند طراحی و ساخت و عرضه محصولات و خدمات از سوی، شرکت های خلاق و صنایع نرم هستیم. حمایت از شرکت های خلاق و دانش بنیان می تواند ما را به جایی برساند که بتوانیم حتی دستگاه های فراوریی و بومی را به سایر کشورها صادر کنیم. بر این اساس، مجلس تمام کوشش خود را می نماید تا قوانین لازم در این زمینه در زودترین زمان ممکن به تصویب برسد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مجلس در حمایت از شرکت های خلاق و صنایع نرم پیشگام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس در حمایت از شرکت های خلاق و صنایع نرم پیشگام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید