لوید آستین: موشک های کره شمالی تهدیدی فزاینده برای آمریکا و متحدانش ایجاد می کند

به گزارش وبلاگ اندورید، وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد، کره شمالی همچنان به توسعه توانایی های اتمی و موشک بالستیک خود ادامه می دهد و تهدیدی فزاینده برای آمریکا و متحدانش ایجاد می کند.

لوید آستین: موشک های کره شمالی تهدیدی فزاینده برای آمریکا و متحدانش ایجاد می کند

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در شهادتی کتبی به کمیته خدمات مسلح سنا پیش از تشکیل جلسه برای رسیدگی به درخواست پنتاگون برای دریافت یک بودجه 715 میلیارد دلاری در سال مالی 2022 گفت: پیونگ یانگ همچنان به توسعه برنامه های اتمی و موشک بالستیک خود ادامه می دهد، تهدیدی فزاینده برای متحدان و شرکای منطقه ای ایجاد می کند و آرزو دارد تا به سرزمین آمریکا حمله کند.

آستین به کره شمالی در کنار چین، روسیه و ایران به نام یکی از چهار کشوری که تهدیداتی برای آمریکا ایجاد می کنند، اشاره کرد.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هم موافق است که کره شمالی خطری جدی برای آمریکا ایجاد می کند.

وی در شهادت کتبی خود گفت: کره شمالی همچنان به تقویت توانایی موشک بالستیک خود و داشتن ظرفیت فنی برای ایجاد یک خطر واقعی برای سرزمین آمریکا و همچنین متحدان و شرکایمان در سراسر منطقه اقیانوس آرام-هند ادامه می دهد.

ژنرال مارک میلی اضافه نمود: آنها در تمرکزشان بر توانایی نظامی به قیمت شهروندان آسیب پذیرشان و صلح شبه جزیره کره، هیچ نشانه ای از اعتدال نشان نمی دهند.

ژنرال آستین گفت، آمریکا دیپلماسی را در رسیدگی به تهدیدات کره شمالی در درجه اول قرار خواهد داد اما تاکید کرد که حفظ بازدارندگی نظامی قوی برای حمایت از چنین تلاش هایی ضروری است.

وی گفت: من همچنین اطمینان دارم که این بودجه به ما کمک خواهد کرد تا توانایی بازدارندگی یکپارچه و جایگاه نظامی لازم برای حمایت از تلاش دیپلمات هایمان را حفظ کنیم و عزم خود را در رهبری کل جهان در کنار متحدان و شرکایمان نشان دهیم.

دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در ماه آوریل بررسی سیاست خود درخصوص کره شمالی را تکمیل و گفت، رویکرد جدیدش نسبت به پیونگ یانگ خواستار اقدامات سنجیده و عملی برای خلع تسلیحات اتمی شبه جزیره کره از طریق دیپلماسی است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "لوید آستین: موشک های کره شمالی تهدیدی فزاینده برای آمریکا و متحدانش ایجاد می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوید آستین: موشک های کره شمالی تهدیدی فزاینده برای آمریکا و متحدانش ایجاد می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید