عزیمت شرکت های چینی از آمریکا به بورس های شانگ های و هنگ کنگ

به گزارش وبلاگ اندورید، در حالی که تنش ها بین واشنگتن و پکن همچنان در حال افزایش است، شرکت های چینی انتقال دارایی های خود از بورس های آمریکا به بورس هایی نظیر شانگ های و هنگ کنگ را آغاز کرده اند.

عزیمت شرکت های چینی از آمریکا به بورس های شانگ های و هنگ کنگ

به گزارش گروه مالی وبلاگ اندورید به نقل از راشاتودی، در حالی که تنش ها بین واشنگتن و پکن همچنان در حال افزایش است، شرکت های چینی انتقال دارایی های خود از بورس های آمریکا به بورس هایی نظیر شانگ های و هنگ کنگ را آغاز کرده اند.

داده های بلومبرگ نشان می دهد که تا به اینجای امسال شرکت های چینی لیست شده در بورس های آمریکا 4 قرارداد خصوصی سازی به ارزش بیش از 8.1 میلیارد دلار را منعقد کرده اند. این در حال است که در سال گذشته هیچ موردی از این نوع قرارداد ها برای شرکت های چینی مشاهده نشده بود. قبلاً در سال 2015 هم 29.8 میلیارد دلار از این نوع فروش سهام برای شرکت های چینی به ثبت رسیده بود.

این در حالی اتفاق می افتد که رئیس جمهور ترامپ فشار خود را بر شرکت های چینی فعال در آمریکا افزایش داده و شاخص بورس نزدک قوانین جدیدی را وضع کرده که طی آن عرضه اولیه سهام برای شرکت های چینی سخت می شود.

ترامپ در اوایا این ماه شرکت های چینی را به سود بردن از بازار های مالی آمریکا بدون رعایت برخی اصول امنیتی متهم کرد و 60 روز به قانون گذاران مهلت داد تا محدودیت هایی امنیتی برای شرکت های چینی فعال در بورس های آمریکا وضع کنند.

تحلیل گران معتقدند شرکت های چینی سهام خود را با استفاده از قرارداد های خصوصی سازی به فروش رسانده و سپس مالکان آن ها در شرکت جدید دوباره سهام خود را در بورسی دیگر مانند هنگ کنگ یا شانگ های عرضه خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عزیمت شرکت های چینی از آمریکا به بورس های شانگ های و هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عزیمت شرکت های چینی از آمریکا به بورس های شانگ های و هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید