طرز تهیه پفیلا سرکه نمکی خانگی در 5 دقیقه

به گزارش وبلاگ اندورید، به راحتی می توانید در خانه پفیلا با طعم سرکه نمکی درست کنید.

طرز تهیه پفیلا سرکه نمکی خانگی در 5 دقیقه

مواد لازم برای تهیه پفیلا سرکه نمکی:

ذرت 1 استکان

روغن 2 قاشق غذاخوری

نمک به مقدار لازم

سرکه 2 قاشق غذاخوری

کره 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه و دستور پخت پفیلا سرکه نمکی:

1. ابتدا برگ های بلال را جدا نموده و دانه های ذرت را از بلال جدا می کنیم و در داخل ظرف مناسبی می ریزیم و در داخل سینی به صورت یکنواخت می ریزیم تا کمی خشک گردد و رطوبت آن کشیده گردد (می توانید دانه های ذرت را آماده تهیه کنید).

2. حال داخل قابلمه مناسبی روغن را ریخته و روی حرارت با شعله میانه گذاشته تا داغ گردد سپس دانه های ذرت را اضافه نموده کمی نمک را روی دانه های ذرت می پاشیم باید دانه های ذرت به مقدار ای باشند که کف قابلمه را بپوشانند و روی هم قرار نگیرند سپس درب قابلمه را می گذاریم.

3. قابلمه را چپ و راست و مورب نموده تا دانه های ذرت تفت داده شوند بعد از 5 دقیقه صدای ترکیدن دانه های ذرت بلند می گردد بعد از مدتی دیگر صدای ترکیدن دانه های ذرت خیلی کم می گردد. آن گاه قابلمه را از روی حرارت برداشته و 5 دقیقه صبر کنید تا خنک گردد.

4. حالا برای مزه و طعم دار کردن پفیلا کره را در دمای اتاق داخل ظرف مناسبی گذاشته تا آب گردد سپس نمک و سرکه را اضافه نموده و هم می زنیم سپس روی پفیلا ریخته و اگر دوست داشتید می توانید در داخل فر با دمای 100 درجه سانتی گراد به مدت 10 می گذاریم. اگر نه پفیلای طعم دار در همان زمان آماده خوردن است.

منبع: فرارو

به "طرز تهیه پفیلا سرکه نمکی خانگی در 5 دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه پفیلا سرکه نمکی خانگی در 5 دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید