راه اندازی آزمایشگاه تشخیصی کرونا ویروس در گیلان

به گزارش وبلاگ اندورید، نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان از راه اندازی آزمایشگاه تشخیصی کرونا ویروس در استان گیلان خبر داد.

راه اندازی آزمایشگاه تشخیصی کرونا ویروس در گیلان

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ اندورید، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مهدی شادنوش کننده تام الاختیار وزیر بهداشت در استان گیلان با بیان اینکه روز به روز تیم مقابله با کرونا منسجم ترمی شود گفت: با توجه به امکان شیوع گسترده ویروس کرونا نمی توان انتظار داشت که به سرعت مهار شود، اما مردم باید توصیه های خدمت گزاران عرصه سلامت را جدی بگیرند.

شادنوش بیان نمود: مردم باید همکاری هایی که از آنان درخواست می شود را انجام دهند و یکی از راه های مهم قطع زنجیره انتقال این ویروس حضور مردم در منزل و پرهیز از تردد های بی مورد در معابر عمومی است.

کننده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان اشاره به اینکه طی روز ها و هفته های گذشته بار ها تاکید شده است از سفر غیر ضروری به گیلان اجتناب شود، گفت: متاسفانه این فرایند هنوز متوقف نشده است.

وی گفت: گیلان یکی از مراکز مهم آلوده کشور است و قطعا پیشگیری بهتر از درمان است بنابراین همه باید همت کنند تا از شیوع این ویروس منحوس جلوگیری شود.

شادنوش گفت: به لطف حمایت مردم و تمهیدات دولت، بیمارستان هایی مختص آنفولانزا در نظر گرفته شده است، آزمایشگاه تشخیصی این ویروس در استان راه اندازی شده و در روز گذشته ما نمونه های تشخیصی خود را به تهران ارسال نکرده ایم.

کننده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان با بیان اینکه مراکز منتخب بهداشتی تا ساعت22مشغول به کار هستند، اضافه کرد: بیماران با علائم اولیه به این مراکز مراجعه می کنند و سپس با معرفی نامه پزشک به مراکز ارجاعی تعیین شده معرفی می شوند. وی اضافه کرد: مراکز اعلام شده، مرکز خدمات جامع سلامت شماره 3 واقع در رودبارتان، مرکز خدمات جامع سلامت شماره 6 واقع در گلسار، مرکز خدمات جامع سلامت شماره 7 واقع در میدان شهرداری (زیر کوچه)، مرکز خدمات جامع سلامت شماره 10 واقع در شهریاران و مرکز خدمات جامع سلامت شماره 16 واقع در خیابان شهید نظری، هستند.

وی در خاتمه شرح داد: تجهیزات به مرور در حال وارد شدن به استان است و به یاری خداوند نگرانی ها کاهش خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "راه اندازی آزمایشگاه تشخیصی کرونا ویروس در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی آزمایشگاه تشخیصی کرونا ویروس در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید