ذکریا: میراسماعیلی تغییری نکرده و همچنان به مدیریت ضعیفش ادامه می دهد، با شعار نمی توان تعلیق را به فرصت تبدیل کرد

به گزارش وبلاگ اندورید، مربی تیم ملی جودو گفت: در این چندماه هیچ تغییری در رئیس فدراسیون جودو ندیده ام و او همچنان به مدیریت ضعیف خود ادامه می دهد.

ذکریا: میراسماعیلی تغییری نکرده و همچنان به مدیریت ضعیفش ادامه می دهد، با شعار نمی توان تعلیق را به فرصت تبدیل کرد

محسن ذکریا در گفت و گو با خبرنگار ورزشی وبلاگ اندورید، در مورد عدم حضور در مسابقات قهرمانی کشور گفت: در زمان ریاست درخشان در فدراسیون جودو، 2 سال در مقطع جوانان و 2 سال نیز در تیم ملی بزرگسالان به عنوان مربی مشغول به فعالیت بودم. بعد از رفتن درخشان از فدراسیون و حضور میراسماعیلی نیز در 10 ماه اخیر با تیم ملی همکاری داشتم. در این مدت مشکلاتی وجود داشت که چندین بار کوشش کردم در مورد آنها با میراسماعیلی صحبت کنم، اما متاسفانه او به این مسائل توجهی نداشت.

وی توضیح داد: در حال حاضر مسابقات قهرمانی کشور در شهر ارومیه در حال برگزاری است، اما به عنوان مربی تیم ملی دعوتی از سوی میراسماعیلی برای حضور در این مسابقات از من صورت نگرفت. این در حالی است که در مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان و جوانان، سرمربی و مربیان این تیم ها به مسابقات دعوت شدند و از نزدیک رقابت ها را نظاره کردند. علاوه بر من، ذکریا مرادی دیگر مربی تیم ملی نیز در این مسابقات حضور ندارد. عدم حضور مربیان تیم ملی در مسابقات قهرمانی کشور یک ضعف بزرگ است که بابت آن گلایه ای از زارعیان ندارم، اما مسئولان فدراسیون جودو باید به این مسائل توجه نمایند.

مربی تیم ملی جودو در پاسخ به این سوال که با توجه به تعلیق جودو شاید حضور مربیان تیم ملی در مسابقات قهرمانی کشور ضروری احساس نشده است، گفت: اگر تفکر مسئولان فدراسیون جودو اینگونه است، چگونه می خواهند تعلیق را به فرصت تبدیل نمایند؟ اگر تیم ملی منحل شده، برگزاری مسابقات قهرمانی کشور چه دلیلی می تواند داشته باشد؟ اگر قرار است همکاری من با تیم ملی به انتها برسد خیلی محترمانه می توانستند تماس بگیرند و این موضوع را اعلام نمایند.

ذکریا گفت: متاسفانه دوستان در مورد میراسماعیلی اطلاعات غلط دادند. آنها مدعی شدند که اخلاق و اصول مدیریتی میراسماعیلی تغییر نموده و او متفاوت شده است، اما متاسفانه در این چندماه هیچ تغییری در میراسماعیلی ندیدم و او همچنان به مدیریت ضعیف خود ادامه می دهد. اگر در این مدت نیز به همکاری با تیم ملی ادامه دادم به این دلیل بود که از سوی میراسماعیلی به عنوان مربی تیم ملی انتخاب نشده بودم و کمیته فنی فدراسیون جودو من را انتخاب نموده بود.

وی گفت: به خاطر احترام به کمیته فنی فدراسیون جودو با تیم ملی ادامه همکاری دادم. اگر قرار است از تیم ملی کنار گذاشته شوم باید کمیته فنی در این خصوص تصمیم گیری و با اعلام دلایل با من قطع همکاری کند. در این مدت هیچ نکته مثبتی در اصول مدیریتی میراسماعیلی ندیدم اما تا دلتان بخواهد نکات منفی وجود داشته است.

دارنده مدال برنز آسیا در سال 2002 گفت: حدود 2 ماه پیش زانویم را عمل کردم، اما از طرف فدراسیون و میراسماعیلی تماسی با من گرفته نشد و تمامی هزینه های جراحی را نیز شخصا پرداخت کردم. این در حالی است که یک ماه قبل از من، یوسف زاده و دنیا آقایی زانوی خود را جراحی کردند و نه تنها در سایت فدراسیون خبر آن را منتشر شد، بلکه هزینه های آنها را نیز پرداخت کردند. میراسماعیلی نه تنها هیچ قدمی برای من برنداشت بلکه تماس هم نگرفت.

ذکریا با اشاره به عدم دریافت مطالبات خود در شش ماه گذشته به وبلاگ اندورید گفت: این موضوع نیز خیلی من را اذیت نموده و از ابتدای امسال تنها سه ماه حقوق خود را دریافت نموده ام. این سه ماه را نیز پس از چند ماه مراجعه به فدراسیون جودو دریافت کردم. در این سال ها اصلا اهل مصاحبه و حاشیه نبودم اما دوستان با رفتارشان به شخصیت آدم توهین گردد. حقوق مربیان تیم ملی ماهیانه دو میلیون و دویست هزار تومان است که دوستان کوشش کردند این مبلغ را نیز کاهش و به تعداد روزهای اردو، روز مزد نمایند. این سه ماه نیز به صورت مرتب پرداخت نشده و هر چند ماه یک بار داده شده است. اهالی جودو می دانند به این پول ها احتیاجی ندارم، اما اینکه بخواهند با شخصیت آدم بازی نمایند ناراحت نماینده است.

وی یادآور شد: با وجود شرایط ناعادلانه ای که از سوی فدراسیون دنیای به جودو ایران تحمیل شده، اما عملکرد میراسماعیلی نیز به گونه ای بوده که اهالی جودو در حال دور شدن از این رشته هستند. جسته و گریخته با دوستان در کادرفنی تیم ملی و اهالی جودو در تماس هستم و همه از شرایط ناراضی اند، اما به خاطر سمت و صندلی خود لب به انتقاد باز نمی نمایند. در زمان مدیریت درخشان نیز انتقاداتی به مدیریت او وارد بود، اما در مجموع عملکرد درخشان از لحاظ نتیجه گیری، مزایا، حقوق و رسیدگی به تیم ملی عالی بود. نارضایتی ها نیز در حال حاضر از زمان درخشان بیشتر است.

دارنده مدال برنز جوانان دنیا در مورد آینده جودو ایران گفت: در حال حاضر تنها مشکل ما تعلیق نیست و خودمان نیز در حال ضربه زدن به خودمان هستیم. اگر از یک طرف فدراسیون دنیای جودو با تعلیق به جودو ایران ضربه زد، در طرف دیگر کسانی که در راس هرم جودو کشورمان هستند نیز با تدبیر عمل نمی نمایند. دوستان تنها شعار می دهند که تعلیق را به فرصت تبدیل می کنیم. با شعار و حرف نمی توانیم تعلیق را به فرصت تبدیل کرد. محمد محمدی بریمانلو دارنده مدال برنز جودو ایران در حال حاضر کجاست؟ بریمانلو بیان کرد یک تماس نیز با او در این مدت گرفته نشده است.

ذکریا در مورد وعده بازگشت جواد محجوب به ایران گفت: نمی دانم صحبت با جواد چقدر موثق بوده و در این مسائل ورود نمی کنم، اما اینکه بخواهیم اتفاقی که قرار نیست بیفتد را در بوق و کرنا کنیم کار درستی نیست. با وجودی که بیش از 80 حکم از طرف میراسماعیلی برای افراد مختلف صادر شده، اما هنوز حکم مربیان تیم ملی را صادر ننموده اند. آخرین حکم ما تا انتها مسابقات آسیایی در فجیره در فروردین ماه امسال بود. با فدراسیون قرارداد داریم، اما حتی اگر نداشتیم هم باید تکلیف ما را بعد از قهرمانی آسیا تعیین می کردند. اگر قرار است به قرارداد عمل ننموده و حکم را نیز صادر نکنیم باید تکلیف ما را تعیین می کردند تا زندگی خود را در این مدت روی حضور در تمرینات نمی گذاشتیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ذکریا: میراسماعیلی تغییری نکرده و همچنان به مدیریت ضعیفش ادامه می دهد، با شعار نمی توان تعلیق را به فرصت تبدیل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذکریا: میراسماعیلی تغییری نکرده و همچنان به مدیریت ضعیفش ادامه می دهد، با شعار نمی توان تعلیق را به فرصت تبدیل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید