دستاوردهای ایران در نمایشگاه گیم کانکشن فرانسه تشریح شد

به گزارش وبلاگ اندورید، مهرداد آشتیانی، اضافه کرد: فلسفه حضور بنیاد ملی بازی های رایانه ای در نمایشگاه های بین المللی ایجاد تعامل با کشورهای خارجی برای معرفی بازی های ایرانی و ایجاد بستر مناسب برای نشر تولیدات داخلی است.

دستاوردهای ایران در نمایشگاه گیم کانکشن فرانسه تشریح شد

وی با بیان اینکه بنیاد ملی بازی های رایانه ای با 30 بازی ایرانی که کیفیت لازم برای حضور در عرصه های بین المللی را دارد در نمایشگاه گیم کانکشن فرانسه حضور یافت، ادامه داد: از این تعداد بازی می توان به ارتش های فرازمینی، شبگرد، شهر بختک ها، خروس جنگی، فریاد آزادی، بیداری، پروانه، عملیات روباه، کله خفن، Hate the sin, Love the sinner و بازی Bloody Streets اشاره نمود.

مدیر واحد فراوری بنیاد ملی بازی های رایانه ای به دستاورهای به دست آمده در نمایشگاه گیم کانکشن فرانسه اشاره نمود و گفت: طبق برنامه ریزی اجرا شده با 30 ناشر خارجی که 40 درصد آن آمریکایی،30 درصد اروپایی و 30 درصد از آسیای شرقی بودند، در زمینه معرفی بازی های ایرانی به گفتگو پرداختیم.

آشتیانی یادآور شد: ناشران خارجی علاقه خاصی به بازی های ایرانی از جمله بازی ارتش های فرازمینی، خروس جنگی، کله خفن و همچنین بازی های قدیمی Hate the sin, Love the sinner و Bloody Streets داشتند.

وی با بیان اینکه نتیجه نهایی نمایشگاه گیم کانکشن پس از ارزیابی دو هفته ای آثار ارسالی به این رویداد تعیین می گردد، ادامه داد: مسوولان بنیاد در نظر دارند برای اولین بار طبق برنامه ریزی کاری منظم، اتفاقات نمایشگاه گیم کانکشن فرانسه را تا رسیدن به نتیجه مثبت یا منفی پیگری نمایند.

آشتیانی با یاد آوری اینکه بنیاد ملی بازی های رایانه ای پل ارتباطی بین فراوری نماینده و ناشران خارجی است، شرح داد: پس از دریافت نتایج و نظر ناشران موارد را با تیم فراوری نماینده در میان می گذاریم تا در زمینه بهبود و برطرف مشکل بازی اقدامات لازم انجام گیرد.

آشتیانی بازی ارتش های فرازمینی را محصول شاخص در حد استاندارهای بین المللی معرفی کرد و گفت: بنیاد ملی بازی های رایانه ای ضمن حمایت مستقیم، فضای مناسب را برای فراوری نماینده بازی فراهم کرد تا به شکل مستقل با ناشران حاضر در نمایشگاه به گفت و گو و گفتگو بپردازد.

نمایشگاه گیم کانکشن فرانسه یک رویداد تجاری در عرصه بازی های رایانه ای است که فرصت مناسبی را برای کشورهای مطرح در زمینه فراوری گیم برای گفتگو و انتقال دانش فراهم می نماید.

حضور مستمر و پررنگ بنیاد ملی بازی های رایانه ای در مجامع و رویدادهای بین المللی نشانگر پیشرفت چشمگیر جمهوری اسلامی ایران در عرصه گیم و خیز بلند بازی سازان ایرانی برای فراوری آثار تکنیکی و جذاب و بازاریابی در مقیاس منطقه ای و بین المللی است.

این بنیاد علاوه بر حمایت از فراوری و عرضه بازی های ایرانی، زمینه اعزام و حضور بازی سازان و فعالان این عرصه را از گذشته تا کنون در نمایشگاه ها و مجامع مختلف خارجی فراهم نموده است.

نمایشگاه گیم کانکشن فرانسه (29 تا 31 اکتبر 2014) با حضور کشورهای آلمان، ژاپن، آمریکا، کانادا، ایران و ... در شهر پاریس برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دستاوردهای ایران در نمایشگاه گیم کانکشن فرانسه تشریح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستاوردهای ایران در نمایشگاه گیم کانکشن فرانسه تشریح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید