خبرنگاران هشدار سطح نارنجی هواشناسی درباره مخاطره باران و برف در سمنان

به گزارش وبلاگ اندورید، سمنان- خبرنگاران- اداره کل هواشناسی استان سمنان پیرو هشدار سطح زرد 2 روز پیش و با تداوم فعالیت سامانه ناپایدار جوی، درباره مخاطرات این سامانه به صورت باران و برف هشدار سطح نارنجی اظهار داشت.

خبرنگاران هشدار سطح نارنجی هواشناسی درباره مخاطره باران و برف در سمنان

مدیرکل هواشناسی استان سمنان روز پنجشنبه به وبلاگ اندورید گفت: فعالیت سامانه بارشی بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره و نقشه های پیش یابی، طی روزهای آینده در استان سمنان تشدید می گردد.

ایرج مصطفوی در توصیف سامانه بارشی مورد انتظار اضافه نمود: تشدید فعالیت سامانه بارشی از امروز پنجشنبه است و نوع مخاطره آن بارش باران و برف پیش بینی می گردد.

وی درباره منطقه اثر این مخاطرات افزود: ناپایداری این سامانه به صورت بارش باران در نیمه غربی شامل نواحی شمال غربی، غرب تا مرکز استان سمنان و به صورت بارش باران و برف در ارتفاعات و نواحی کوهستانی و سردسیر غرب و شمال غرب استان دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان بیان نمود: احتمال جاری شدن رواناب و سیلابی شدن مسیلها، لغزندگی و احتمال اختلال در تردد در محورهای استان به دلیل بارش باران و برف و یخبندان، از آثار فعالیت این سامانه بارشی در استان خواهد بود.

وی ادامه داد: پرهیز از تردد غیرضروری، اجتناب از کوهنوردی، لایروبی مسیلها و آبراهها، احتیاط در تردد در محورهای شمالی و کوهستانی به دلیل بارش باران و برف، لغزندگی، کاهش دید افقی و احتمال اختلال در تردد، تمهیدات پیشگیرانه لازم در حفاظت از محصولات کشاورزی، مهمترین توصیه های هواشناسی استان سمنان است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان زمان سرانجام حضور این سامانه بارشی در استان را اواخر روز آدینه مطرح نمود.

طی امروز و فردا طبق پیش بینی هواشناسی استان سمنان دمای هوا بین پنج تا هشت درجه سانتیگراد در نقاط مختلف استان کاهش می یابد و در شهر سمنان به کمینه 6 درجه می رسد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران هشدار سطح نارنجی هواشناسی درباره مخاطره باران و برف در سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هشدار سطح نارنجی هواشناسی درباره مخاطره باران و برف در سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید