حمله همتی به ادعای روان سازی تجاری

به گزارش وبلاگ اندورید، خبرنگاران : رییس کل بانک مرکزی در یاداشتی اینستاگرامی نوشت: ناهماهنگی های دستگاهای دیگر را گردن بانک مرکزی نیندازید.فارغ از توقعات بعضی زیاده خواستار و کوشش کسانی که بطور مدام با هدف عدم شفافیت، دنبال دور زدن سیاست های ارزی و ریالی هستند، بانک مرکزی تمام کوشش خود را برای تامین نیازها انجام داده است.

حمله همتی به ادعای روان سازی تجاری

به گزارش وبلاگ اندورید به نقل از بانک مرکزی؛ عبدالناصر همتی در دومین سالگرد اجرای تحریم های سنگین آمریکا و علی رغم فشار سخت معیشتی به دهکهای پایین تر درآمدی جامعه، که بخشی از آن هم بی تردید ناشی از مسائل و ناهماهنگی داخلی بود، ملت عظیم ایران با سربلندی ایستادگی کرد و امروز نظاره گر جدال دو جناح داخلی آمریکا علیه یکدیگر است.

بانک مرکزی هم روزهای سختی را پشت سر گذارند ولی با تخصیص و تأمین به موقع ارز مورد احتیاج کالاهای اساسی و ضروری کشور، اجازه نداد که کمبود جدی در احتیاجهای اساسی مردم ایجاد گردد.

انصاف نیست بعضی ناهماهنگی های موجود بین بعضی دستگاهها و نیز کوششهایی که برای دور زدن نظارت بانک مرکزی بر گردش ریال و ارز انجام می گیرد، به دلیل صبوری و رعایت مصالح کشور توسط بانک مرکزی، غیر واقع، تحت عناوینی نظیر جلوگیری از روان شدن تجارت و عامل دپوی کالا..به حساب بانک مرکزی گذاشته گردد.

فارغ از توقعات وفشارهای بی موردی که بعضی زیاده خواستار دارند و کوشش کسانی که بطور مدام با هدف عدم شفافیت، دنبال دور زدن سیاست های ارزی و ریالی هستند، بانک مرکزی ضمن تأکید بر برنامه های اصولی خود، پیگیر سیاستها و اهداف مهم کنترل تورم، تقویت ارزش پول ملی و یاری به رشد فراوری خواهد بود.

دولت آمریکا تحریم های جامعی را با هدف فروپاشی اقتصادی ایران علیه کشورمان به اجرا درآورد که در این خصوص می توان به ...فعالیت بندرگاهی، کشتیرانی و صنایع کشتی سازی ایران از جمله خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران...، مبادلات نفتی و هرگونه خرید مواد پتروشیمی از ایران، شرکت ملی نفت ایران ...، هر گونه مبادله بین موسسات اقتصادی بین المللی با بانک مرکزی ایران یا موسسات اقتصادی ایرانی.. اشاره نمود.

منبع: اقتصادنیوز

به "حمله همتی به ادعای روان سازی تجاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله همتی به ادعای روان سازی تجاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید