ترامپ قصد معرفی شاناهان به عنوان وزیر دفاع را دارد

یک رسانه آمریکایی گزارش داد که دونالد ترامپ تصمیم گرفته پاتریک شاناهان، وزیر دفاع موقت این کشور را به عنوان گزینه خود برای تصدی رسمی وزارت دفاع معرفی کند.

ترامپ قصد معرفی شاناهان به عنوان وزیر دفاع را دارد

به گزارش خبرنگاران، پاتریک شاناهان بعد از کناره گیری جیمز ماتیس، وزیر دفاع قبلی دولت ترامپ در خاتمه سال گذشته میلادی از ابتدای سال 2019 به صورت موقت جانشین وی شده بود.

شبکه NBC NEWS در گزارشی نوشت، به گفته مقامات آمریکایی در ابتدای امر شاناهان گزینه رسمی ترامپ برای تصدی وزارت دفاع نبود و در چهار ماه گذشته به رغم تحسین هایی که ترامپ از شاناهان به عمل می آورد، تعیین نبود که آیا او این سمت را به دست خواهد آورد یا خیر.

یکی از عواملی که این بی اطمینانی را به وجود آورده بود، نگرانی ترامپ از این بود که شاناهان به دلیل عدم داشتن تجربه نظامی و داشتن سابقه خدمت صرفا به عنوان یک مدیر اجرایی سابق در شرکت بوئینگ نمی تواند در حد و اندازه یک ژنرال با تجربه باشد.

بنا به گفته چند مقام مطلع، ترامپ تا همین هفته پیش نیز همچنان به دنبال مشورت دریافت در مورد معرفی رسمی شاناهان برای وزارت دفاع بود و در نهایت دو نفر شامل سناتور جمهوریخواه آمریکایی لیندسی گراهام و ژنرال بازنشسته جک کین به ترامپ توصیه نموده اند که شاناهان را به عنوان وزیر دفاع برگزیند.

این در حالی است که به نوشته NBC NEWS، ترامپ در نظر داشته یکی از این دو نفر یعنی یا شاناهان و یا جک کین را به وزارت دفاع منصوب کند، اما هیچ یک از آنها اظهار تمایل نشان نداده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترامپ قصد معرفی شاناهان به عنوان وزیر دفاع را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ قصد معرفی شاناهان به عنوان وزیر دفاع را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید