کره شمالی موشک بالستیک تازه با برد 1500 کیلومتر آزمایش کرد

به گزارش وبلاگ اندورید، رسانه های خبری گزارش دادند که ارتش کره شمالی طی روزهای شنبه و یک شنبه آزمایش موشکی بالستیک دوربرد انجام داده است.

کره شمالی موشک بالستیک تازه با برد 1500 کیلومتر آزمایش کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اندورید، کره شمالی از آزمایش موشکی موفقیت آمیز خبر داده است.

براساس گزارش شبکه راشا تودی، کره شمالی در آخر هفته جاری یک موشک بالستیک تازه را با موفقیت آزمایش نموده است.

این موشک پس از پرتاب با موفقیت به هدف مورد نظر اصابت نموده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی در این باره گزارش داد، این آزمایشها طی روزهای شنبه و یک شنبه صورت گرفته است. در بخشی از این آزمایشها، یک موشک هدفش را در 1500 کیلومتر دورتر و با عبور از خشکی و آبهای داخلی این کشور با موفقیت هدف قرار داده است.

پیونگ یانگ این آزمایشها را موفقیت آمیز خوانده و گفته همه ویژگیهای این موشکهای تازه از جمله قدرت رانش، کنترل موشک و دقت آن مورد تایید بوده است.

پیش از این رسانه های کره جنوبی از جمله خبرگزاری یونهاپ بامداد پنجشنبه (به وقت ایران) گزارش دادند به نظر می رسد که ارتش کره شمالی به صورت شبانه رژه نظامی عظیمی را اجرا نموده و احتمالا در آن تجهیزات نظامی تازه از جمله موشک های بالستیک هم به نمایش گذاشته شده است.

این اولین رژه نظامی عظیم و آزمایش موشکی کره شمالی در زمان ریاست جمهوری جو بایدن در آمریکا است و بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان سیاسی معتقدند که این آزمایش موشکی و رژه نظامی قبل از آن حاوی پیامی مهم به واشنگتن است.

ارتش کره شمالی یک بار دیگر در ماه ژانویه امسال و در روزهای پایانی دولت دونالد ترامپ هم رژه نظامی شبانه برگزار نموده بود.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "کره شمالی موشک بالستیک تازه با برد 1500 کیلومتر آزمایش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی موشک بالستیک تازه با برد 1500 کیلومتر آزمایش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید