ترامپ باید به خاطر دروغ هایش استیضاح گردد

به گزارش وبلاگ اندورید، دروغ های بی وقفه، مستمر و ظالمانه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یکی از ویژگی های اصلی دوره ریاست جمهوری وی است که تخریب بی سابقه ای علیه دموکراسی کشور ما محسوب می گردد و جرمی است که می تواند باعث استیضاح ترامپ گردد.

ترامپ باید به خاطر دروغ هایش استیضاح گردد

به گزارش وبلاگ اندورید، یوجین رابینسون در مقاله ای در روزنامه واشنگتن پست نوشت: ما تاکنون رهبری نداشته ایم که تا بدین حد گفتمان ملی کشور را با دروغ ها آلوده کند. من نگران عواقب این دروغ ها هستم که حتی بعد از رفتن ترامپ نیز ممکن است گریبانگیر ما گردد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مراسم تحلیفش سوگند یاد کرد که با ایمان و وفادارانه به عنوان رئیس جمهور در کاخ سفید حضور یابد اما او زمانی که با مردم بدون صداقت صحبت می نماید این سوگند را نقض نموده است.

دیگر روسای جمهور نیز دروغ گفته اند. لیندون جانسون درباره ویتنام، ریچارد نیکسون درباره واترگیت و بیل کلینتون درباره مونیکا لوینسکی. اما هرگز ما رئیس جمهوری نداشتیم که درباره همه مسائل دروغ بگوید. کسی که حقایق جعلی خود را اختراع کند و حتی در برابر حقایق مقاومت کند.

من درباره موضوعات کوچک و یا تفاسیر جزئی صحبت نمی کنم. من درباره اظهارات جعلی صحبت می کنم که معمولا به عنوان دروغ شناخته می گردد.

به طور مثال دونالد ترامپ در ماه ژوئن در جمع گروهی از کارگران در دلوس مینه سوتا گفت: رئیس فولاد آمریکا به من گفته است که ما شش کارخانه بزرگ تاسیس نموده و کارخانه هایمان را آنچنان توسعه می دهیم که سابقه نداشته است. چند روز بعد در کاخ سفید ترامپ گفت: شرکت فولاد آمریکا تنها اعلام نموده که شش تاسیسات جدید می سازند یا توسعه می دهند.

پس از این اظهارات وبلاگ اندورید با شرکت فولاد برای به دست آوردن جزئیات تماس گرفتند و متوجه شدند که شرکت فولاد آمریکا هیچ برنامه ای برای تاسیس یک کارخانه جدید در بازه زمانی کنونی ندارد. نه شش کارخانه بلکه حتی یک کارخانه هم تاسیس نخواهد کرد. یک ماه بعد ترامپ در یک سخنرانی اش در جمع طرفداران گفت که شرکت فولاد آمریکا هفت سایت جدید تاسیس می نماید و در همان زمان در یک سخنرانی دیگر گفت که شش کارخانه جدید تاسیس خواهد شد. شش کارخانه یا هفت کارخانه؟ زمانی که هیچ کدام درست نباشد، چه فرقی می نماید؟ تعداد حقیقی آن صفر است!

این مثال تنها ذره ای از بیش از 5000 دروغی است که روزنامه واشنگتن پست اعلام نموده است که ترامپ پس از بر سر کار آمدن گفته است.

ترامپ به طور واضح از این رفتار نفع می برد. البته اگر او در یک کنفرانس خبری و یا در یک سخنرانی یا یک مصاحبه یک دروغ آشکار می گفت، تمام توجه ها به آن جلب می شد اما زمانی که او چندین دروغ می گوید غیر ممکن است که منتقدان بتوانند همه دروغ ها را به خاطر بسپارند.

در برنامه تلویزیونی60 دقیقه سی بی اس در مصاحبه با لسلی استال، وی درس خوبی داد که چگونه می توان ترامپ را سین جیم کرد. ترامپ در این مصاحبه کوشش کرد که بحث جدی و علمی درباره تاثیر فعالیت های انسان بر تغییر آب و هوایی را تصوری غلط نشان دهد. او گفت: آنها می گویند طوفان بسیار بدتری از طوفان مایکل داشته ایم. استال گفت که چه کسی این حرف را گفته است؟ آنها چه کسانی هستند؟ ترامپ پاسخ داد: مردم و در نهایت بدون بیان سند و مدرکی گفت دانشمندان.

در واقع ترامپ هیچ گونه سند واقعی درباره ادعاهایش نداشت.

زمانی که استال درباره دخالت روسیه در انتخابات 2016 پرسید، ترامپ گفت، من فکر می کنم چین نیز دخالت نموده است و استال در ادامه گفت، شما همه صحبت ها را درباره روسیه منحرف می کنید. ترامپ در نهایت به لسلی گفت: اوکی، در حال حاضر من رئیس جمهور هستم نه شما!

و این نکته اصلی است.

زمانی که ترامپ بر حقایقی که خود اختراع نموده است، تاکید می نماید، بحث با وی بر اساس واقعیت ها غیرممکن است. اظهارات او دموکراسی ما را به خطر انداخته و ناقض وظیفه اش به عنوان رئیس جمهور است. پدران بنیانگذار کشورمان که مردان افتخارآمیزی هستند که حرفشان سندشان است، در چنین مواقع ضروری برای ما میراثی به جا گذاشته اند و آن جرایم و تخطی از قانون برای مقامات آمریکا high crimes and misdemeanors است که به موجب آن امکان استیضاح وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترامپ باید به خاطر دروغ هایش استیضاح گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ باید به خاطر دروغ هایش استیضاح گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید