بحران کمبود روپوش در بیمارستان های انگلستان

به گزارش وبلاگ اندورید، هم زمان با افزایش آمار ابتلا و مرگ ومیر بر اثر ویروس کرونا در انگلیس، منابع خبری از کمبود شدید روپوش پزشکی در این کشور خبر داده و اعلام کردند انبار برخی بیمارستان ها تا ساعاتی دیگر به انتها می رسد.

بحران کمبود روپوش در بیمارستان های انگلستان

بر اساس این گزارش، سازمان ملی خدمات بهداشت انگلیس از دیروز (جمعه 29 فروردین) دستورالعمل تازه ای را صادر کرده و از پزشکان و پرستاران این کشور خواسته به جای استفاده از روپوش تمام قد و یکبار پزشکی، گزینه هایی مانند پیش بند پلاستیکی یا استفاده از روپوش های قابل شست وشو را در نظر قرار دهند.

این سازمان از کادر درمانی خواسته روپوش های موجود را فقط در شرایطی که احتمال بالای تماس با ترشحات بیماران مبتلا به کرونا وجود دارد استفاده کنند.

دولت انگلیس مدعی است یک میلیون کالای محافظتی برای کادر درمانی بیمارستان ها ارسال کرده است. با این حال آمارها نشان می دهد تا به امروز 50 پرستار و پزشک این کشور در روبروه با بیماران مبتلا به کرونا جان باخته اند.

هت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس تائید کرده که این کشور با کمبود شدید روپوش پزشکی روبرو بوده و فشارها در این رابطه زیاد است.

او دیروز در نشست اعضای کمیته پارلمانی بهداشت انگلیس اعلام کرد، 55 هزار روپوش پزشکی خریداری شده و در روزهای آینده توزیع خواهد شد. این در حالی است که به نوشته روزنامه گاردین روزانه 150 هزار روپوش مصرف می شود و این تعداد فقط نیاز 8 ساعت بیمارستان ها را تامین می کند.

راب هاروود رئیس انجمن پزشکی بریتانیا از تصمیم سازمان ملی بهداشت به شدت انتقاد کرد و هشدار داد که جان کادر درمانی این کشور نباید برای نجات بیماران به خطر بیفتد.

وی با بیان اینکه بحران کنونی ناشی از بی کفایتی دولت در تامین اقلام ضروری کادر درمانی این کشور است، شرح داد؛ دستورالعمل سازمان ملی بهداشت برای استفاده دوباره از روپوش ها باید از نظر علمی از سوی دانشمندان تائید شود، نه با نگاه به موجودی انبار.

آمارها نشان می دهد یک سوم پزشکان و پرستاران انگلیس در محیط های پر خطر و با درصد آلودگی بالا فعالیت می کنند، در حالی که از لباس های محافظتی لازم برخوردار نیستند.

یکی از پزشکان در این زمینه به انجمن پزشکی بریتانیا گفت: او و همکارانش احساس می کنند بدون دفاع طعمه گرگ ها شده اند.

چند نگ پاول رئیس شورای انجمن پزشکی بریتانیا نیز می گوید: بسکمک از پزشکان و پرستاران جان خود را از دست داده و جایز نیست که بیشتر از این خطر کنیم.

سازمان ملی بهداشت انگلیس توصیه کرده که امکانات محافظتی کنونی تا زمانی که انبارها ترمیم شود باید مورد استفاده چندباره قرار گیرد. این سازمان پیشتر تاکید داشت که کادر درمانی باید در روبروه با بیماران مبتلا به کرونا از لباس های یکبار مصرف استفاده کنند.

چندی پیش نشریه مترو انگلیس گزارش داد، پزشکان و پرستاران این کشور به ناچار برای تامین نیاز خود به دوخت روپوش با پرده های بیمارستان متوسل شده اند.

آنها همچنین از قطعات پلاستیک زباله برای ساخت ماسک صورت و دست کش استفاده و برخی پزشکان متخصص نیز از پلاستیک های زباله مخصوص جمع آوری نخاله های ساختمانی برای ساخت چشم بند استفاده می کنند.

بر اساس توصیه سازمان جهانی بهداشت، همه اعضای بیمارستان، حتی نیروهای خدماتی نیز برای ورود به اتاق بیماران مبتلا کرونا باید از لباس های محاظتی کامل استفاده کنند.

کارکنان بخش درمان انگلیس بارها درباره کمبود وسایل حفاظتی در روبروه با بیماران کرونایی هشدار داده و یا در فضای مجازی از موسسه های خیریه طلب کمک کرده اند اما مقام های انگلیس به جای توجه به این درخواست آنها را توبیخ و یا تهدید به اخراج کرده اند.

آمار ابتلا به کرونا در انگلیس پنجشنبه گذشته با عبور از مرز 100 هزار نفر رکورد تازه ای را ثبت کرد. براساس آخرین آمار وزارت بهداشت انگلیس از شرایط کرونا در بیمارستان های این کشور تا به امروز 108 هزار و 692 نفر به این ویروس مبتلا و 14 هزار و 576 نفر جان خود را از دست داده اند.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "بحران کمبود روپوش در بیمارستان های انگلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران کمبود روپوش در بیمارستان های انگلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید