بازگشت محدودیت های کرونایی سمنان در صورت تداوم بی توجهی ها

به گزارش وبلاگ اندورید، خبرنگاران/سمنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان از افزایش مراجعات کرونایی ها به عنوان نمودی از چرخش ویروس و آلودگی محیطی در این استان نام برد و گفت: با توجه به فرایند افزایشی اخیر، در صورت تداوم این شرایط ناچاریم در آینده بعضی از محدودیت های کرونایی را برگردانیم.

بازگشت محدودیت های کرونایی سمنان در صورت تداوم بی توجهی ها

دکتر نوید دانایی هشتم تیرماه در ملاقات با استاندار سمنان اظهار کرد: با شروع فرایند مجدد صعودی ابتلا به کرونا در سطح کشور، استان سمنان نیز شاهد افزایش شمار مراجعان سرپایی و رشد میزان مبتلایان به این ویروس است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 55 بیمار مشکوک به کرونا در سه بیمارستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان بستری هستند ادامه داد: در حال حاضر 13 نفر از بستری شدگان در بخش مراقبت های ویژه هستند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان توضیح داد: محتمل است طی چند روز آینده با افزایش میزان مراجعه کنندگان به مراکز بهداشتی و درمانی استان ، شرایط رنگ شهرستان های استان تغییر کند.

وی با بیان اینکه کوشش های امروز همکاران ما منجر به پیشگیری و کاهش ابتلا در روزهای آینده خواهد بود به گلایه از کم توجهی مردم به پروتکل های بهداشتی پرداخت و ادامه داد: متاسفانه میزان رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک به شکل چشمگیری در میان مردم کاهش یافته و این زنگ خطری برای سلامت عمومی مردم استان سمنان است.

دکتر دانایی با اشاره به حذب تدیجی محدودیت ها اعلام نمود: برداشتن بعضی محدودیت های کرونایی به منزله اتمام تهدید انتشار ویروس کرونا یا کاهش خطرات آن نیست.

دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا به شرایط متفوت 6 شهرستان تحت پوشش این دانشگاه در حوزه شیوع کروناویروس اشاره و توضیح داد: هر یک از شهرستانهای استان، از نظر شیوع کرونا در شرایط های متفاوت و غیر یکسان هستند بنابر این نمی توان نسخه واحدی برای تمام شهرستانها پیچید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان گفت: شرایط استان سمنان از نظر شیوع کرونا در بسیاری از موارد تابع شرایط استان های مجاوری همچون تهران، گلستان، مازنداران و قم است.

این مدیر مسوول هشدار داد: در صورتی که طی چند روز آینده تغییری در فرایند رعایت نکات بهداشتی توسط مردم و شرایط ابتلا به کرونا ایجاد نشود مجبور خواهیم شد، بعضی از محدودیت های کرونایی را مجددا اعمال کنیم .

این پزشک فوق تخصص معتقد است که اجباری شدن استفاده از ماسک در محل های پر ازدحام و دستگاه های اجرایی، نقش بسزایی در کاهش شیوع و قطع زنجیره انتقال کرونا خواهد داشت.

دانایی به افزایش مراجعات مردم در روزهای اخیر اشاره و توضیح داد: افزایش آمار مبتلایان مثبت و افزایش حضور سرپایی در میان مراجعه کنندگان جهت آزمایش های تشخیص کرونا، نشان از چرخش ویروس و آلودگی محیطی دارد.

وی به تمجید چند ماهه پرسنل بیمارستانی استان پرداخت و اضافه نمود: تمامی پرسنل بهداشت و درمان استان از شروع شیوع کرونا خالصانه و عاشقانه کوشش نموده اند تا مردم در آرامش و آسایش باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بازگشت محدودیت های کرونایی سمنان در صورت تداوم بی توجهی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت محدودیت های کرونایی سمنان در صورت تداوم بی توجهی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید