افراد دارای حساسیت دارویی بدون نگرانی واکسن تزریق کنند

به گزارش وبلاگ اندورید، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: افراد با سابقه آلرژی و یا حساسیت های دارویی بدون نگرانی واکسن تزریق کنند.

افراد دارای حساسیت دارویی بدون نگرانی واکسن تزریق کنند

به گزارش وبلاگ اندورید اردبیل محسن ارزنلو، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: سابقه آلرژی و یا حساسیت های دارویی شامل حساسیت به دارو های خانواده پنی سیلین ها و سایر آنتی بیوتیک ها مانعی جهت تزریق واکسن های کووید-19 محسوب نمی شود.

او افزود: افرادی که سابقه حساسیت به غذا، داروها، لاتکس و یا سایر واکسن های غیر کووید-19 داشته اند، می توانند بدون نگرانی واکسن دریافت نمایند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: بیماران دچار آلرژی فصلی، آسم و کهیر مزمن و بیماران با سابقه آنافیلاکسی به غذا ها و یا سایر دارو ها هم منعی برای دریافت واکسن ندارند.

او ادامه داد: این بیماران باید تزریق واکسن را در مراکز درمانی دارای امکانات احیاء انجام دهند و بعد از تزریق واکسن حداقل به مدت 30 دقیقه پایش شده و تحت نظر باشند.

ارزنلو گفت: توصیه می شود افرادی که دچار واکنش آلرژیک شدید و فوری به ترکیبات موجود در یک برند واکسن شده اند، در دُز بعد واکسن، آن برند را تزریق ننمایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "افراد دارای حساسیت دارویی بدون نگرانی واکسن تزریق کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افراد دارای حساسیت دارویی بدون نگرانی واکسن تزریق کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید