استعفای سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا

به گزارش وبلاگ اندورید، رئیس جمهور آمریکا از استعفای سرپرست وزارت امنیت داخلی این کشور خبر داده است.

استعفای سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اندورید به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه اعلام کرده است که کوین مک آلینان سرپرست وزارت امنیت داخلی ایالات متحده از این سمت کناره گیری کرده و هفته آینده یک فرد جدید برای سرپرستی این وزارتخانه معرفی خواهد شد.

مک آلینان چهارمین فردی بود که در دوره ریاست جمهوری ترامپ مسئولیت اداره وزارت امنیت داخلی آمریکا را بر عهده گرفته بود. وی از ماه آوریل تاکنون این مسئولیت را بر عهده داشت. مک آلینان پس از آنکه ترامپ از کریستین نیلسن وزیر امنیت داخلی آمریکا خواست تا از این سمت کناره گیری کند، به این سمت انتخاب شده بود.

مک آلینان پیش از رسیدن به این سمت، به عنوان کمیسیونر اداره گمرک و حفاظت مرز آمریکا فعالیت کرده است.

ترامپ با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: کوین اکنون پس از سالها خدمت در دولت می خواهد وقت بیشتری را با خانواده اش سپری کند و قصد رفتن به بخش خصوصی را دارد. هفته آینده سرپرست موقت جدید وزارت امنیت داخلی را معرفی خواهم کرد.

سیاست های ضد مهاجرتی ترامپ با نقدها گسترده داخلی و بین المللی روبرو شده است. ترامپ یکی از مهمترین برنامه های انتخاباتی خود برای 2020 میلادی را سرکوب مهاجرت غیرقانونی اعلام کرده است.

بنی تامپسون رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت: کناره گیری مک آلینان از این سمت نشانگر ادامه مسائل و چالش ها در وزارت امنیت داخلی است، وزارتخانه ای که مسئول امنیت مرزها، مقابله با تروریسم ، امنیت سایبری است. این اقدام تنها موجب هرج و مرج بیشتر در این وزارتخانه خواهد شد.

اداره گمرک و حفاظت از مرزهای آمریکا پیش از این اعلام کرده است که تعداد مهاجران بازداشتی در مرز مکزیک طی ماه سپتامبر با کاهش روبرو شده است. در این مدت تنها 52 هزار مهاجر غیرقانونی در مرز آمریکا و مکزیک بازداشت شده اند که نسبت به ماه می 65 درصد کاهش نشان می دهد. در ماه می بیش از 144 هزار مهاجر غیرقانونی در این منطقه بازداشت شده بودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "استعفای سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید