اختراع شگفت انگیز دانشمند ایرانی برای اپل، این دستگاه فکر را می خواند، عکس

به گزارش وبلاگ اندورید، زومیت نوشت: گواهی حق اختراع تازه، اطلاعات جالبی درباره استفاده از الکترودهای بسیار کوچک در ایرپادهای این شرکت ارائه می دهد.

اختراع شگفت انگیز دانشمند ایرانی برای اپل، این دستگاه فکر را می خواند، عکس

اپل اوایل ماه جاری پتنت تازهی ثبت نموده است که به بعضی ویژگی های سخت افزاری تازه ایرپادهای آینده اشاره می نماید. حق اختراع مذکور ایرپاد را با فناوری تازهی توصیف می نماید که امکان خواندن سیگنال های زیستی مثل امواج مغزی کاربران را ارائه خواهد داد.

درواقع، پتنت اپل به ایرپادهایی اشاره می نماید که از چند الکترود کوچک بهره می برند. این الکترودها به هدفون بی سیم اپل اجازه می دهند که سیگنال های زیستی مختلف را بخواند. در سند حق اختراع مذکور، روش قرارگیری الکترودها در سرتاسر محفظه ایرپاد نمایش داده شده است. علاوه براین، ایرپادهای آینده از الکترودهای فعال و مرجع استفاده خواهد نمود که باتوجه به شکل گوش کاربر، پیکربندی می شوند.

تصاویر منتشرشده از پتنت اپل نشان می دهد که کاربر چگونه می تواند با ضربه زدن به ایرپاد فرایند ثبت نوار مغزی را شروع کند. این فناوری فعلاً فقط در حد گواهی حق اختراع است و شاید به این زودی ها در قالب محصول مصرفی روانه بازار نشود.

نکته جالب دیگر درباره پتنت تازه اپل حضور محقق ایرانی به نام علی مشخص در تیم این پروژه است که مسئولیت تحقیقات هوش مصنوعی را برعهده داشته است.

ازآن جاکه قراردادن الکترودهای کوچک در ایرپاد، فرایند بسیار پیچیده ای است، اپل باید کارهای زیادی برای اضافه کردن این ویژگی انجام دهد. علاوه براین، سازنده آیفون برای ارائه قابلیت خواندن سیگنال های زیستی به دریافت مجوز از سازمان های مختلف احتیاج دارد.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "اختراع شگفت انگیز دانشمند ایرانی برای اپل، این دستگاه فکر را می خواند، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختراع شگفت انگیز دانشمند ایرانی برای اپل، این دستگاه فکر را می خواند، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید