ابلاغ تعرفه واردات و صادرات در سال 99

به گزارش وبلاگ اندورید، خبرنگاران: جدول تعرفه و حقوق ورودی کالاهای وارداتی که به تصویب دولت رسیده است، برای اجرا از فروردین سال 99، با امضای معاون اول رییس جمهوری ابلاغ شد.

ابلاغ تعرفه واردات و صادرات در سال 99

به گزارش وبلاگ اندورید به نقل از ایرنا، بر اساس این ابلاغ؛ مجموع حقوق گمرکی سود بازرگانی 464 ردیف همراه با حذف، ایجاد، اصلاح توضیح ردیف تعرفه و مندرجات ذیل یادداشت فصول کتاب مقررات صادرات و واردات است که به تائید دفتر هیات دولت رسیده است و برای اجرا از اول امسال ابلاغ می گردد.

هرکشوری همان طور که مرزهای زمینی، دریایی و هوایی دارد، در اقتصادش هم مرزهایی برای کنترل ورود و خروج کالا درنظر می گیرد؛ در واقع هر کشوری برای ورود یا خروج کالاهای مختلف را از مرزهایش، رعایت قوانینی دارد؛ دلیل آن هم لزوم محافظت آن کشور از اقتصادش است، چرا که ورود بی رویه یا خروج بی حساب و کتاب کالاها ممکن است باعث بر هم خوردن توازن در اقتصاد آن کشور گردد و به گرانی یا کمیابی یک کالا یا بروز تورم در آن کشور منجر گردد. در کشور ما نیز قوانینی در این باره وضع شده است که مهم ترین آنها قانون صادرات و واردات کالا و آیین نامه های اجرایی آن است که در سال 1372 در 46 ماده تصویب شد.

متن نامه پیوست است:

منبع: اقتصادنیوز

به "ابلاغ تعرفه واردات و صادرات در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ تعرفه واردات و صادرات در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید