آیا استفاده از دست مخالف ما را باهوش تر می نماید؟

به گزارش وبلاگ اندورید، استفاده از دست مخالف ارتباطات عصبی مغز را قوی تر می نماید و حتی ارتباطات جدیدی ایجاد می نماید.

آیا استفاده از دست مخالف ما را باهوش تر می نماید؟

استفاده از دست مخالف برای انجام دادن کار و در نهایت، دانش و توانایی استفاده از آن عملکرد بهتری به شما می دهد؛ هر چند که ممکن است این توانایی به راحتی استفاده از دست غالب شما نباشد. در این نوشتار از وبلاگ اندورید با ما همراه باشید.

دست مخالف و افزایش خلاقیت

استفاده از دست غیرغالب یا مخالف، مغز شما را گیج می نماید. مغز مسئول حفظ کارآمدی شماست و این کار را با پیش بینی انجام می دهد. مغز نحوه کار و رفتار بدنمان را می فهمد؛ اما زمانی که از دست مخالف استفاده می کنیم، مغز گیج می گردد. این امر، کارایی مغز شما را افزایش می دهد. اگر می خواهید خلاقیت های پنهان خود را آزاد کنید، سعی کنید با دست مخالف بنویسید. گاهی تلنگر زدن به فکرِ منطقی ما برای جریان یافتن دوباره خلاقیت، ضروری است.

دست غیرغالب، معمولا با نیمکره غیرغالب در مغز مرتبط است. تحقیقات نشان می دهند زمانی که از دست غالب استفاده می کنید، یک نیمکره در مغز فعال می گردد و زمانی که از دست غیرغالب استفاده می کنید، هر دو نیمکره در مغز فعال می شوند. این موضوع سبب می گردد به طور متفاوتی فکر کنید و خلاق تر شوید.

آغاز استفاده از دست مخالف در ابتدا شبیه چالش است و احتمالا متوجه می شوید که چقدر دست مخالف برای انجام دادن کارها ناهماهنگ است. در ادامه، فهرستی از کارهایی که می توانید با دست مخالف انجام دهید آورده شده است. با انجام مرتب هر کدام، مهارت لازم را کسب می کنید.

با دست مخالف این کارها را انجام دهید:

  • مسواک بزنید
  • بدنتان را بشویید
  • ظرف ها را بشویید
  • مواد را پیمانه کنید
  • از در بازکن بهره ببرید
  • روی نان کره، مربا یا پنیر بزنید
  • نوشیدنی ها را از پارچ داخل لیوان بریزید، بعلاوه قبل از نوشیدن لیوان چای بعدی مطلب چای را اینگونه ننوشید را بخوانید.
  • موس کامپیوتر را کنترل کنید (می توانید موس را در دست چپ بگیرید)
  • از چوب غذاخوری (یا چاپستیک، چوب های ژاپنی برای غذاخوردن) بهره ببرید، که البته این مورد، کار سختی است.

بعضی درمانگرها از بیمارانشان می خواهند با دست مخالف بنویسند. این کار به فرد اجازه می دهد به بعضی از احساسات سرکوب شده دسترسی پیدا کند. اگر این کار برایتان جالب است، می توانید به متخصص مراجعه کنید تا در انجام این فعالیت ها کمکتان کند.

می توانید هر روز کمی با دست مخالف خود بنویسید و تاثیر آن را روی افزایش خلاقیت یا بهبود عملکرد و تقویت حافظه ببینید. با این حال، بعضی حدس می زنند زمانی که مغز می داند برای انجام یک کار خاص از کدام سمت استفاده کند، با کارایی بیشتری عمل می نماید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب 3 ترفند ساده برای افزایش آهن غذا را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "آیا استفاده از دست مخالف ما را باهوش تر می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا استفاده از دست مخالف ما را باهوش تر می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید