آمریکا بار دیگر خواهان مذاکره با کره شمالی شد

به گزارش وبلاگ اندورید، فرستاده ویژه آمریکا در امور کره شمالی روز یکشنبه بار دیگر پیشنهاد مذاکره با پیونگ یانگ را مطرح نموده است.

آمریکا بار دیگر خواهان مذاکره با کره شمالی شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اندورید به نقل از رویترز، سونگ کیم فرستاده ویژه آمریکا در امور کره شمالی روز یکشنبه در اظهاراتی گفت: آزمایش های اخیر موشک بالستیک کره شمالی برای کوشش های مربوط به کاهش تنش ها نگران نماینده و غیرسازنده است و پیونگ یانگ باید به جای این اقدامات وارد مذاکرات گردد.

وی پس از ملاقات با همتای کره جنوبی خود در سئول در جمع وبلاگ اندورید، اضافه کرد: آمریکا متعهد به دیپلماسی پایدار و باثبات در قبال کره شمالی است. هدف ما همچنان خلع سلاح کامل هسته ای شبه جزیره کره است. به همین علت است که آزمایش موشکی بالستیک اخیر کره شمالی نگران نماینده و غیرسازنده است و این اقدامات چالش بزرگی برای دستیابی به صلح و ثبات پایدار در شبه جزیره کره است.

پیونگ یانگ تا به امروز با پیشنهادات مطرح شده از سوی آمریکا برای مذاکره مخالفت نموده و این پیشنهادات را بهانه ای برای ادامه فعالیت های خصمانه واشنگتن و سئول ارزیابی نموده است.

کره شمالی آزمایش اخیر موشک بالستیک زیردریایی را یک اقدام در راستای دفاع از خود توصیف نموده است.

لیندا توماس گرین فیلد نماینده آمریکا در سازمان ملل روز چهارشنبه در اظهاراتی درباره تحولات اخیر شبه جزیره کره، گفت: موضع ما همچنان شفاف و روشن است؛ کره شمالی باید از قطعنامه های شورای امنیت تبعیت کند و اکنون وقت گفت وگوی پایدار و اساسی برای دستیابی به هدف خلع سلاح کامل هسته ای شبه جزیره کره است.

وی اضافه کرد: ما پیشنهاد ملاقات با مقام های کره شمالی را داده ایم، بدون پیش شرط، ما به طور شفاف اعلام نموده ایم که هیچ گونه انگیزه و میل خصمانه ای علیه کره شمالی نداریم. این شرایط شایسته مردم کره شمالی نیست. ما متعهد به همکاری نزدیک با جامعه بین المللی هستیم تا تنش ها را کاهش داده و ثبات و صلح را در منطقه حفظ کنیم.

وی در ادامه از آزمایش های موشکی کره شمالی انتقاد کرد و گفت: آمریکا و بسیاری از اعضای دیگر شورای امنیت سازمان ملل، شلیک این موشک ها را محکوم می نمایند، اقدامی که مغایر با قطعنامه های شورای امنیت است. این تازه ترین اقدامات تحریک آمیز کره شمالی به شمار می رود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آمریکا بار دیگر خواهان مذاکره با کره شمالی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا بار دیگر خواهان مذاکره با کره شمالی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید