آلمان: خروج ناتو از افغانستان باید مبتنی بر شرایط باشد

به گزارش وبلاگ اندورید، وزیر خارجه آلمان با تاکید بر حمایت از موضع دولت افغانستان در مذاکرات صلح با طالبان گفت که خروج نیروهای ناتو از افغانستان باید مبتنی بر شرایط باشد.

آلمان: خروج ناتو از افغانستان باید مبتنی بر شرایط باشد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ اندورید، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان در تماس تلفنی با حنیف اتمر وزیر خارجه افغانستان تاکید کرد که برلین از رهبری به مالکیت و رهبری افغان ها حمایت می کند و خشونت ها و کشتار هدفمند در این کشور نیز محکوم است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی وبلاگ اندورید بخوانید. (کلیک کنید)

براساس بیانیه وزارت خارجه افغانستان، ماس ادامه داد که طالبان باید ضمن عمل به تعهداتش در توافقنامه قطر، آتش بس فوری برقرار کند.

دو طرف همچنین تاکید کردند که خروج نیروهای ناتو از افغانستان باید مسئولانه باشد و وزیر خارجه آلمان نیز اطمینان داد که با دیگر کشورهای عضو ناتو کار خواهد کرد تا خروج نیروها مبتنی بر شرایط باشد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی وبلاگ اندورید بخوانید. (کلیک کنید)

ماس پیش از این نیز تاکید کرده بود که کاهش بیشتر نیروها در افغانستان باید در گرو شرایط شفاف باشد و برای حفاظت از دستاوردهای 2 دهه گذشته در این کشور باید از هرگونه اقدام عجولانه جوگیری شود.

پیشتر نیز آنه گرت کارن باوئر وزیر دفاع آلمان برای خروج نیروها از افغانستان به نتیجه رسیدن مذاکرات صلح و ایجاد یک توافق سیاسی را ضروری دانسته بود.

در حال حاضر بیش از 1300 نیروی آلمانی در شمال افغانستان حضور دارند که بیشتر این نیروها در پایگاه نظامی موسوم به مارمل در شهر مزار شریف مرکز ولایت بلخ مستقر هستند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آلمان: خروج ناتو از افغانستان باید مبتنی بر شرایط باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان: خروج ناتو از افغانستان باید مبتنی بر شرایط باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید