5 میلیون اراضی کانون گرد و غبار در کشور

به گزارش وبلاگ اندورید، معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست گفت: حدود 5 میلیون اراضی داریم که کانون گرد و غبار هستند.

5 میلیون اراضی کانون گرد و غبار در کشور

معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست گفت: حدود 5 میلیون اراضی داریم که کانون گرد و غبار هستند با توجه به افزایش دما طی 2 دهه اخیر، کاهش بارندگی اکوسیستم کشور تغییر کرده است، و با کاشت گونه های غیر بومی نباید شرایط را بدتر از پیش کنیم.

تجریشی گفت:در یک برهه زمانی در پی آن بودیم که فقط یک پوشش گیاهی داشته باشیم، در کشور ایران که اقلیم خشک دارد و آفتاب زیاد است، نیاز به سایه داریم و نباید چمن بکاریم، بنابراین باید به سراغ گونه های بومی و طبیعی که خود را با شرایط کم آبی تطبیق میدهند برویم.

به گفته تجریشی، وجود گونه های سوزنی برگ مانند کاج که در پارک جنگلی چیتگر قرار گرفته است، بودن یا نبودنش فرقی نمی کند، این درختان سوزنی برگ خاک را اسیدی می کنند، و علاوه بر مصرف آب پوشش گیاهی مناسبی هم ندارند.

معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست گفت: پشت قطع هر درخت یک برج سبز می شود، با تغییر کاربری جنگل ها و مراتع و تبدیل بارندگی به روان آب ها و سیلاب ها خاک دچار فرسایش می شود، و در راستا خاک های شسته شده و از بین رفته دیگر نمیتوان پوشش گیاهی داشت، با تخریب جنگل های شمال کشور، باران نمی تواند در خاک ذخیره و تبدیل به آب های زیر زمینی شود، بنابراین حفظ پوشش گیاهی و جنگلی باید در اولویت قرار گیرد.

وبلاگ اندورید اجتماعی محیط زیست

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "5 میلیون اراضی کانون گرد و غبار در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 میلیون اراضی کانون گرد و غبار در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید