یک فراکسیون جدید اعلام موجودیت کرد

به گزارش وبلاگ اندورید، منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم، از تأسیس و راه اندازی فراکسیون رفاه و تأمین اجتماعی با ابتکار جمعی از نمایندگان منتخب مجلس یازدهم خبر داد.

یک فراکسیون جدید اعلام موجودیت کرد

به گزارش وبلاگ اندورید به نقل از فارس، غلامحسین رضوانی منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم از تأسیس و راه اندازی فراکسیون رفاه و تأمین اجتماعی با ابتکار تعداد کثیری از کنندگان منتخب مجلس یازدهم خبر داد، و گفت: با توجه به اهمیت موضوع تأمین اجتماعی در زندگی مردم و از آنجا که نظام حمایت اجتماعی در ابعاد مختلف آن جزء حقوق بنیادین ملت در قانون اساسی بوده و گسترش چتر تأمین اجتماعی در معنای عام و جامع آن، برای همه مردم ایران به خصوص طبقات محروم، از اهداف و دغدغه های انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی بوده، لازم است.

وی افزود: در گام دوم انقلاب اسلامی، مجلس جدید، با آسیب شناسی گذشته، نسبت به تحول اساسی در این حوزه با هدف گسترش خدمات و کیفی سازی آن و با رویکرد ارتقاء کیفیت زندگی جامعه هدف، اقدام جدی و انقلابی کند. از این رو با مشارکت جمعی از کنندگان منتخب با این دغدغه، اقدام به تأسیس فراکسیون رفاه و تأمین اجتماعی نموده تا با همفکری و عمل جهادی در حوزه تقنین و قانون گذاری، به وظایف کنندگی خویش در این مقوله بپردازند.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: نظارت جدی و کارآمد، اصلاح ساختار و چابک سازی، تنقیح قوانین و در صورت لزوم تصویب قوانین جدید در کنار گسترش چتر حمایت های اجتماعی و کیفی سازی آن، از دیگر سرفصل های در دستور کار این فراکسیون خواهد بود.

رضوانی ادامه داد: از جمله مصادیق این اقدامات، تدوین برنامه ای جامع و کارا برای اصلاح ساختار سازمان تأمین اجتماعی به نفع صاحبان واقعی آن (کارگران و بازنشستگان) از طریق مدیریت مطلوب، غیرسیاسی و غیردولتی خواهد بود.

وی گفت: در این فراکسیون با تعامل و استفاده از همه ظرفیت های کارشناسی، به کارگیری همه ذی نفعان و خدمت گیرندگان و مشارکت نهادهای مردمی و ثمن ها، گام های عملیاتی برای تحقق اهداف و سیاست های کلی نظام برداشته شده تا شاهد کارآمدی نظام در حوزه حمایت های اجتماعی، تأمین اجتماعی و گسترش رفاه و آسایش برای مردم عزیز باشیم.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم شرح داد: جلسات مقدماتی هم اندیشی فراکسیون برای تدوین پیش نویس ساختار، میثاق نامه و آیین نامه در صورت نیاز، با حضور تعداد زیادی از کنندگان منتخب برگزار و مقرر شد، بنده و خانم ها و آقایان زهره سادات لاجوردی، حسین جلالی، علی اکبر بسطامی، محمد خدابخشی به عنوان هیئت مؤسس برنامه های مقدماتی تا تصویب ساختار و میثاق نامه را پیگیری کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "یک فراکسیون جدید اعلام موجودیت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک فراکسیون جدید اعلام موجودیت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید