کشف عتیقه های هزاره اول و دوم قبل از میلاد

به گزارش وبلاگ اندورید، فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از کشف اشیای تاریخی با قدمت هزاره اول و دوم قبل از میلاد و دوران اسلامی در استان کرمانشاه اطلاع داد.

کشف عتیقه های هزاره اول و دوم قبل از میلاد

به گزارش وبلاگ اندورید، سردار امیر رحمت الهی در تشریح این خبر اظهارکرد: در پی کسب اخبار واصله از دوستداران میراث فرهنگی مبنی بر جابه جایی و حمل و نقل تعدادی شئ تاریخی موضوع به صورت ویژه در دستور کار یگان حفاظت استان کرمانشاه نهاده شد.

وی اضافه کرد: پس از آنالیز های لازم، اکیپی مجرب از نیروهای حفاظت با هماهنگی مقام قضائی و همراهی عوامل انتظامی به محل مورد نظر عزیمت و ضمن رعایت موازین شرعی و قانونی خودرو را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه آن را متوقف کرد. در بازرسی از آن 167 قلم شئ تاریخی شامل جام، کاسه مفرغی، عطردان، تبرزین، سرپیکان، دستبند، سنجاق قفلی، آویزهای تزئینی، گوشواره، انگشتر، پیکرک حیوانی و مهر استوانه ای کشف شد.

وی ادامه داد: با توجه به اعلام نظر کارشناسان میراث فرهنگی استان، اشیای مکشوفه دارای ارزش تاریخی و قدمت اشیای هزاره اول پیش از میلاد و دوره اسلامی تخمین زده شده است.

بنا براعلام سایت پلیس، رحمت الهی با اشاره به دستگیری متهم و معرفی وی به مراجع قضائی اظهار داشت: شهروندان می توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را در اسرع وقت با شماره تماس 09662 (پل ارتباطی مردم با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و یگان حفاظت) گزارش نمایند و در پیشگیری از جرایم و تامین امنیت جامعه سهیم باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کشف عتیقه های هزاره اول و دوم قبل از میلاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف عتیقه های هزاره اول و دوم قبل از میلاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید