پایتخت همچنان در تب و تاب اپیدمی ، احتمال ایجاد شرایط متفاوت در تهران

به گزارش وبلاگ اندورید، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران گفت: این استان هنوز در تب و تاب اپیدمی است و ممکن است شرایط متفاوتی در روزهای آینده در تهران حاکم گردد.

پایتخت همچنان در تب و تاب اپیدمی ، احتمال ایجاد شرایط متفاوت در تهران

به گزارش وبلاگ اندورید به نقل از ایلنا، علیرضا زالی در ملاقات با معاونان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از نزدیک شدن آمار ابتلا به کووید 19 در تهران به حالت کفه ای اطلاع داد و گفت: البته هنوز تعداد قابل توجهی بیمار در بخش های عادی و ویژه بستری هستند. همچنین تعداد مراجعان هم در بخش درمان و هم بهداشت، عدد قابل توجهی در روز را نشان می دهد و هنوز در تهران شرایط متفاوت تر از استان های دیگر است.

وی اظهار کرد: بالاترین آمار مراجعان، بستری در بخش عادی، بستری در بخش مراقبت ویژه و میزان ارائه خدمات در حوزه بهداشت و درمان متعلق به استان تهران بود که در این زمینه رکورد دست نیافتنی برای بخش بهداشت و درمان استان حاصل شد.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران ادامه داد: نیروهای مجموعه های دانشگاهی در حوزه بهداشت و درمان حماسه ساز بودند. روسای بیمارستان ها نیز بسیار زحمت کشیدند و بدون حمایت ویژه در خط مقدم حضور داشتند.

او گفت: مسئولان و کادر بهداشتی هم بسیار خوب عمل کردند و در حوزه بهداشت محیط و غربالگری اقدامات ویژه ای انجام دادند که باید مستند سازی گردد. اسناد ماندگار این حماسه ها در هر دانشگاهی باید محفوظ بماند تا به عنوان نمادی از یک اقدام عظیم ملی به تصویر کشیده گردد.

زالی با اشاره به تصمیمات اخیر ستاد ملی، گفت: قرار بر این شد دانشگاه ها به تدریج فعالیت های روزمره خود را از سر گیرند و در کنار آن ظرفیت های حوزه بهداشت و درمان با مداخلات مدیریتی، آمادگی خود را حفظ نمایند.

او با اشاره به ایجاد وحدت عملکردی بین دانشگاه ها به بهانه کرونا، بیان نمود: ادامه این راستا شرایط متفاوتی را در فراسوی ما قرار داده که استراتژی ها و پروتکل های ما را دستخوش تغییر می نماید.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران افزود: دانشگاه ها در شرایط بحرانی از منابع درون زا استفاده کردند و این بحران یک تکانه عظیم مالی بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "پایتخت همچنان در تب و تاب اپیدمی ، احتمال ایجاد شرایط متفاوت در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایتخت همچنان در تب و تاب اپیدمی ، احتمال ایجاد شرایط متفاوت در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید