واکنش دبیر کل سازمان ملل به انتقاد ترامپ از سازمان جهانی بهداشت

به گزارش وبلاگ اندورید، دبیر کل سازمان ملل متحد به حملات لفظی رئیس جمهور آمریکا به سازمان جهانی بهداشت واکنش نشان داد.

واکنش دبیر کل سازمان ملل به انتقاد ترامپ از سازمان جهانی بهداشت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اندورید، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد به حمله لفظی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به سازمان دنیای بهداشت واکنش نشان داده است.

گوترش بدون نام بردن از ترامپ گفته اکنون وقت ارزیابی کردن نحوه واکنش دنیا به همه گیری بیماری کووید-19 نیست. دبیر کل سازمان ملل متحد بر ضرورت همبستگی جامعه بین المللی برای مقابله با این بیماری تأکید کرد.

دبیر کل سازمان ملل متحد گفت: بعد از آنکه توانستیم این اپیدمی را متوقف کنیم می توانیم وقتی اختصاص داده، به عقب برگردیم و بررسی کنیم که این بیماری چگونه ایجاد شد و اثرات مخربش را در سراسر دنیا به جا گذاشت و کسانی که درگیر آن بودند چه پاسخی به آن دادند.

اظهارات گوترش بعد از آن مطرح شد که دونالد ترامپ روز گذشته (سه شنبه) سازمان دنیای بهداشت را به جانبداری از چین متهم کرد و عملکرد این نهاد بین المللی در مواجهه با ویروس کرونا را به باد انتقاد گرفت.

ترامپ در یک کنفرانس خبری سه شنبه گفت که کمک های آمریکا به سازمان دنیای بهداشت را به حالت تعلیق درمی آورد.

مقامات سازمان بهداشت دنیای روز چهارشنبه، اتهامات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را رد و تهدیدات وی را نابجا توصیف کردند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، بروس آیلوارد مشاور ارشد دبیرکل سازمان بهداشت دنیای گفت، از روابط این نهاد با چین دفاع کرد و گفت به دلیل شروع گسترش این بیماری از شهر ووهان همکاری با مقامات این کشور مهم و ضروری است.

وی اضافه کرد: این همکاری با دیگر کشورهای دارای شیوع بالا نظیر اسپانیا نیز انجام گرفته و تنها مختص چین نیست.

وی در دفاع از عملکرد چین در برابر ویروس کرونا گفت، چین تلاش زیادی برای شناسایی و ردیابی موارد اولیه انجام داد تا از سفر کردن آن ها جلوگیری کرده و شیوع بیشتر بیماری را محدود کند.

هانس کلاگ مدیر منطقه اروپا در سازمان بهداشت دنیای نیز گفت: ما هنوز در مرحله حاد همه گیری دنیای قرار داریم و الان زمان قطع کردن بودجه نیست. وی افرود تا پایان این ماراتن راه زیادی مانده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "واکنش دبیر کل سازمان ملل به انتقاد ترامپ از سازمان جهانی بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش دبیر کل سازمان ملل به انتقاد ترامپ از سازمان جهانی بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید