واکنش توئیتری نمایندگان مجلس به بیانیه مشترک چین و شورای همکاری خلیج فارس ، چینی ها گنده تر از دهانشان حرف نزنند ، بفهمند و سریعاً جبران نمایند

به گزارش وبلاگ اندورید، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بیانیه مشترک چین و شورای همکاری خلیج فارس واکنش نشان دادند و اعلام کردند که بر سر تمامیت ارضی ایران با هیچ کس تعارف ندارند.

واکنش توئیتری نمایندگان مجلس به بیانیه مشترک چین و شورای همکاری خلیج فارس ، چینی ها گنده تر از دهانشان حرف نزنند ، بفهمند و سریعاً جبران نمایند

به گزارش وبلاگ اندورید، بعضی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در واکنش به بیانیه مشترک چین و شورای همکاری خلیج فارس در صفحات شخصی توئیترشان مطالبی نوشتند که به توضیح زیر است:

احمد نادری نماینده تهران:

رویا فروشی به کشورهای منطقه و حاشیه خلیج فارس، از امریکا و غرب به چین و شرق رسیده!

این ضرب المثل فارسی که کل اگر طبیب بودی، سر خود دوا نمودی؛ مصداق شاخص امید کشورهای حاشیه خلیج فارس به چین است که سال ها درگیر تایوان مانده!

چینی ها گنده تر از دهانشان حرف نزنند. جانم فدای ایران

جلال رشیدی کوچی نماینده مرودشت:

دولت چین بداند صحبت راجع به هر چیزی جز حق مالکیت ایران بر جزایر سه گانه آتش بر خرمن صلح در منطقه غرب آسیاست.

ما بر سر تمامیت ارضی خود با هیچ کس تعارف نداریم، چه غرب باشد چه شرق.

سیدنظام الدین موسوی نماینده تهران:

دولت چین باید بداند تمامیت ارضی ایران خط قرمز ماست و در این باره با هیچ کس تعارف نداریم.

هر دولتی، در هر شرایطی و با هر بهانه ای بخواهد درباره یک سانتی متر از این مرز پرگهر اما و اگر کند، پاسخ قاطعی از ملت و نظام ایران دریافت خواهد نمود.

امیدواریم بفهمند و سریعاً جبران نمایند.

همانطور که ج.ا ایران در مورد تایوان دخالتی ندارد انتظار است چین نیز از دخالت های تفرقه افکن پرهیز کند.

محمدرضا احمدی سنگری نماینده رشت:

بی تردید منافع ملی و به ویژه تمامیت ارضی کشور بر هر رابطه تجاری اولویت دارد. انتظار داریم دولت چین در مورد موضوع جزایر سه گانه ایران همان موضعی را اتخاذ کند که دوست دارد سایر کشورها در مورد تایوان اتخاذ نمایند.

روح الله حضرت پور نماینده ارومیه:

ادعای اخیر دولت چین در مورد جزایر سه گانه ایران، نقض آشکار تعهدات بین المللی این کشور از جمله پیمان شانگهای است و واکنش وزارت خارجه و عملکرد وزیری که قبلا به زبان چینی هم توئیت می زد، کافی و متناسب نیست.

استاندارد دوگانه وزارت خارجه در قبال رفتارهای بین المللی غرب و شرق برای ملت ایران قابل تحمل نیست. اگر وزارت خارجه در مسائل مختلف از جمله کشتار مسلمانان در چین با قاطعیت رفتار می کرد، امروز شاهد این گستاخی ها نبودیم.

حمایت های چین از برنامه هسته ای ایران در سالهای گذاشته از یک عمق منفعت طلبانه نشات می گیرد و اگر روزی این منافع از بین برود، این کشور نیز ممکن است در قالب یک کشور متخاصم در مقابل ایران قرار گیرد. متاسفانه بعضی آقایان در داخل کشور نمی خواهند این واقعیت ها را ببینند.

زهره الهیان نماینده تهران:

به عنوان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس از موضع گیری صحیح و قاطع وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه مشترک چین با چند کشور عربی در ریاض کمال تشکر را دارم.

جمهوری اسلامی ایران با هیچ کشوری پیرامون تمامیت ارضی خود تعارف و مماشات ندارد، حتی شرکای راهبردی مانند کشور چین.

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش توئیتری نمایندگان مجلس به بیانیه مشترک چین و شورای همکاری خلیج فارس ، چینی ها گنده تر از دهانشان حرف نزنند ، بفهمند و سریعاً جبران نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش توئیتری نمایندگان مجلس به بیانیه مشترک چین و شورای همکاری خلیج فارس ، چینی ها گنده تر از دهانشان حرف نزنند ، بفهمند و سریعاً جبران نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید