هشدار مقام های آمریکایی درباره گسترش ویروس کرونا

به گزارش وبلاگ اندورید، مرکز جلوگیری و کنترل بیماری های آمریکا به شهروندان این کشور نسبت به گسترش ویروس کرونا هشدار داده است.

هشدار مقام های آمریکایی درباره گسترش ویروس کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ اندورید به نقل از رویترز، مرکز جلوگیری و کنترل بیماری های آمریکا به شهروندان این کشور هشدار داده است که برای گسترش ویروس کرونا در ایالات متحده آماده باشند. این هشدار پس از آن داده شده است که ویروس کرونا در چندین کشور دنیا گسترش یافته و تا به امروز قربانیان زیادی گرفته است.

بر اساس این گزارش، هشدار مقام های آمریکایی یک تغییر لحن آشکار از سوی آژانس بهداشت و سلامت این کشور به شمار می رود که پیش از این همه کوشش خود را برای جلوگیری از ورود این ویروس به ایالات متحده متمرکز نموده بود.

یکی از مقام های ارشد مرکز جلوگیری و کنترل بیماری های آمریکا در این باره گفت: آمارهای هفته گذشته درباره گسترش ویروس به سایر کشورها موجب افزایش سطح نگرانی ما و جامعه آمریکا شده است. چیزی که ناشناخته است این است که نمی دانیم این ویروس چه زمانی وارد آمریکا خواهد شد و میزان گسترش و وخامت اوضاع چقدر خواهد بود. میزان خسارت این ویروس بر جان و زندگی مردم، کسب و کارها، مدارس و خانواده ها می تواند بسیار شدید باشد.

آلکس آزار وزیر خدمات بهداشتی و سلامت آمریکا نیز در سخنانی در مجلس سنا تاکید نمود که احتمالا موارد بیشتری از ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا وجود خواهد داشت. وی از نمایندگان خواهان بودجه 2.5 میلیارد دلاری برای مقابله با گسترش این ویروس شده است.

این در شرایطی است که سازمان بهداشت دنیای نیز اعلام نموده است که گسترش ویروس کرونا در چین به اوج خود رسیده و این ویروس تا به امروز در 30 کشور دنیا گسترش یافته است.

شیوع این ویروس در ایران، ایتالیا و کره جنوبی موجب افزایش نگرانی ها درباره گسترش آن به سایر کشورها شده است.

شاخص سهام در آمریکا و سایر بازارهای دنیای بار دیگر با کاهش شدیدی روبرو شده است.

این در شرایطی است که مقام های بهداشتی سانفرانسیسکو نیز به خاطر گسترش ویروس کرونا حالت فوق العاده اعلام نموده اند.

تا به امروز 14 مورد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا تایید شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "هشدار مقام های آمریکایی درباره گسترش ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مقام های آمریکایی درباره گسترش ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید